Přednášky

 12 akcí
akce ve středu 20. října 2021
Seminář na téma - ZÁSADY PRÁCE S DÍTĚTEM S ADHD (ADD)

Seminář na téma - ZÁSADY PRÁCE S DÍTĚTEM S ADHD (ADD) (Přednášky)

20.10.2021 od 08:30 do 12:30 hod.
Kritéria – popis projevů, neurotické rysy, emoční poruchy a poruchy chování, poruchy spánku, poruchy koncentrace pozornosti, paměti - hyperaktivita x hypoaktivita, dítě s ADHD, ADD ve škole i doma, zásady práce s dítětem s ADHD, korekce nežádoucího chování, jak předcházet nežádoucímu chování.
akce ve čtvrtek 21. října 2021
ZAJÍMAVÉ BOTANICKÉ LOKALITY NA JESENICKU

ZAJÍMAVÉ BOTANICKÉ LOKALITY NA JESENICKU (Přednášky)

21.10.2021 od 18:00 do 19:30 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Největším bohatstvím Jesenicka je bezesporu zdejší příroda. Od nížin na Vidnavsku po vrchol Pradědu panují velmi rozličné přírodní podmínky. V nejvyšších partiích hor se dosud zrcadlí poslední doba ledová, zatímco kulturní krajina zemědělsky obhospodařovaného podhůří je výslednicí přírodních procesů a mnohasetletého působení člověka. Také květena různých koutů Jesenicka je proto velmi rozmanitá a v mnoha ohledech jedinečná.
akce v sobotu 23. října 2021
akce v pondělí 25. října 2021
Seminář s Mgr. Jiřím Haldou

Seminář s Mgr. Jiřím Haldou "Každé dítě má na něco talent" (Přednášky)

25.10.2021 od 09:00 do 14:00 hod.
Cílem semináře je inspirovat ty, kteří s dětmi pracují v tom, jaké atributy talent má, jak jerozvíjet a propojovat. Je o inspiraci formální – školské, ale také neformální – rodičovské. Asamozřejmě o školské roli korekční – vlivu profesionálních rad na rodičovské počínání.Většinu atributů spontánně rodiče a zejména pedagogové činí. Jen je třeba diferencovatprostředí – co má ovlivňovat formální a co neformální prostředí a být si vědomzodpovědnosti – výše zmíněné atributy se týkají každého jednotlivce, nejvíce však těch, kteřípracují s dětmi.
akce ve čtvrtek 04. listopadu 2021
Jaké to je projít náhradní rodinnou péčí

Jaké to je projít náhradní rodinnou péčí (Přednášky)

04.11.2021 od 16:00 do 18:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Z vlastní zkušenosti provází PhDr. Stefan Šarközy. Od narození do 3,5 let v kojeneckém ústavu, poté v náhradní rodině. Vyrůstal v nevelké romské osadě na Slovensku, nyní žije v Bratislavě.
akce v sobotu 20. listopadu 2021
Beseda a autorské čtení se spisovatelem Jaroslavem Rudišem a Michaelou Škultéty

Beseda a autorské čtení se spisovatelem Jaroslavem Rudišem a Michaelou Škultéty (Přednášky)

20.11.2021 od 18:00 do 20:00 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
VSTUPNÉ 200 KČ - NA MÍSTĚ Sál je nově vybaven vytápěním, takže se nemusíte o svůj komfort obávat!Beseda a autorské čtení se spisovatelem Jaroslavem Rudišem nejen nad jeho novým románem Winterbergova poslední cesta (Labyrint, 2021). Spolu s ním přijede besedovat i překladatelka Michaela Škultéty, která je podepsána pod českým překladem.Proč napsal tuto knihu v němčině a proč si ji nepřeložil sám? Jaká úskalí se skrývají v psaní v jiném než rodném jazyce? A jaké to je překládat do češtiny knihu českého autora?Jaký je vlastně vztah mezi autorem a jeho překladatelem? Co mají společného a co je naopak rozděluje?V rámci besedy proběhne i čtení ukázek z Winterbergovy poslední cesty jak z německého originálu, tak českého překladu. Přijďte si poslechnout besedu mezi autorem a jeho překladatelkou a nahlédněte pod literární pokličku psaní a překládání.
akce ve středu 24. listopadu 2021
 12 akcí
Počasí
8.5 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS