Jesnění
, 79001 Jeseník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
Poslední změna: 15.09.2021 23:03:42
pátek17.září

Jesnění - Koncerty

Od 17.09.2021 09:00 do 19.09.2021 17:00 hod.
Vlastivědné muzeum Jesenicka - vodní tvrz, Jeseník | Mapa
Festival Jesnění (17.-19. 9. 2021) je sousedsko-kulturní festival, který nabízí rozmanitý program na různých místech Jeseníku. Přináší současné vynikající umělce a propojuje je s místní kulturní scénou. Za(Je)sněte se..!

Součástí budou koncerty, divadlo, film, přednášky, farmářské trhy, autorská čtení, soundwalk, Restaurant day, workshopy pro dospělé i děti, vernisáže, komentované vycházky, výstavy, busking a filmové promítání.

Mezi vystupujícími budou např. Kittchen, Good Times Only, něco něco, Černý tesák, Petr Borkovec, Markéta Pilátová, Ondřej Hrabal a mnoho dalších.

Platforma positivJE a Univerzita Palackého v Kině Pohoda v sobotu od 15h představí nejkreativnější lidi Jesenicka a na festivalu pokřtí katalog "DESIGN kreativJE".

V neposlední řadě se můžete těšit na vernisáž enviromentální architektonické úvahy o městě, krajině a lidech pod názvem "Jeseník 2025", kterou zpracovali studenti Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s městským architektem Jeseníku.

Festival se bude konat ve Smetanových sadech, v Kině Pohoda, na náměstí Svobody a Masarykově náměstí, na lázeňském vrchu Gräfenbergu i protilehlém Křížovém vrchu a ve Vodní tvrzi.

Cílem festivalu je propojovat - návštěvníky mezi sebou, místní umělce se současnou uměleckou scénou, kulturu s veřejným prostorem - inspirovat a přinášet nové příběhy a příležitosti.

Festival pořádá Sudetikus, z. s. s přáteli.

Festival finančně podporují Olomoucký kraj, Město Jeseník, Naturfyt - Bio s.r.o., Svatý Sedláček, s.r.o., Omya CZ s.r.o. a GASTRO MACH, s.r.o.

Našimi partnery jsou Městská kulturní zařízení Jeseník, Vlastivědné muzeum Jesenicka, PositivJE, TUMVIA s.r.o. - Ing. Ivo Dostalík, David Svoboda, Vyrobimweb.cz, Univerzita Palackého v Olomouci a Vysoké učení technické v Brně, Čti Jeseníky, MAS Vincenze Priessnitze pro Jesenicko, o.p.s., Woox, Mýdlárna Mlýnky, Priessnitzovy léčebné lázně a.s., LepšíDomov.cz, Copydub - Julie Dostalíková, BONERA s. r. o., Foto Zori, RurArtMap, Zemědělské družstvo Jeseník a SVČ DUHA Jeseník. Mediálními partnery jsou Radio Wave, Respekt, Full Moon Zine, Informuji.cz a Proti šedi. Partnerským festivalem je luhačovický Luhovaný Vincent.

Kontakt:
festival@jesneni.cz
704 143 003

Najdete nás na webu: www.jesneni.cz
Sledujte nás na Facebooku: www.facebook.com/jesneni
Facebooková událost: https://fb.me/e/1oSUjMfEW
Jsme také na Instagramu: https://www.instagram.com/jesneni/?hl=cs

Další koncerty
0%
akce dnes
akce zítra
akce ve čtvrtek 23. září 2021
KONCERT 9 GONGŮ.png
čtvrtek23.září

KONCERT 9 GONGŮ.png / Koncerty

VSTUPNÉ 250,- NA MÍSTĚ Srdečně Vás zveme na koncert gongů do Tančírny v Račím údolí. T
23.09.2021 od 18:00 do 19:30 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
akce v pátek 24. září 2021
akce v sobotu 25. září 2021
Počasí
12.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS