Kouty - Koutíkův sen
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 7 minut
Délka: 2.63 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Klesání: 508 metrů
Nejnižší bod: 587 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1095 m.n.m.

Kouty - Koutíkův sen

Černá downhillová trať s délkou 2,5 km a celkovým převýšením 500 m. Určena je pro zkušené jezdce na celoodpružených kolech, 

 Parametry
Start výletu
Horní stanice vleku “U vrtulí”
Parkování

Parkovat je možné na parkovišti v Areáli Kouty nedaleko dolní stanice lanové dráhy.

Trasa

Začíná vpravo cca 100m pod horní stanicí lanové dráhy “Medvědí hora” u horní stanice vleku “U vrtulí”. Odtud vede vpravo podél vleku a částečně krajem lesa (lavice, skoky s protihranou, klopené zatáčky, kořeny) až na konec sjezdovky “U vrtulí”. Zde se stáčí mírně vpravo do řídkého smrkového lesa směrem k lanovce, pokračuje krátkým úsekem pod lanovkou, uhýbá vlevo do smrkového lesa, kde pokračuje prudkým sjezdem (kameny, kořeny) ústícím na lesní cestu a křižuje lanovku (zde je třeba zpomalit a rozhlédnout se!). Dále se klikatí bukovým lesem vpravo od lanovky a vyúsťuje na dojezd sjezdovky “Medvědí” směrem ke spodní stanici lanové dráhy “Liščí potok”.

Tip

Na této trase se jel Moravsko/Slovenský DH Cup, jedna z RZ Enduro Race, Mistrovství ČR v DHI a Český pohár DHI.

0%
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 2.29 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 2.97 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 6.56 km
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 8.85 km
Pizzeria Istria

Pizzeria Istria

Naši pizzerii najdete v samotném centru Velkých Losin přímo v Hotelu Istria.Těšit se u nás můžete na speciality italské kuchyně vyrobené z pečlivě vybíraných a nejkvalitnějších surovin. Pokrmy připravují naši kuchaři, kteří ... (více)
Vzdálenost: 9.30 km
Počasí
14.2 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS