YEScyklo - Okruh pod hřebeny hor
Obrázek bez názvu
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec

Informace o trase:

Čas: 281 minut
Délka: 36.65 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 947 metrů
Klesání: 947 metrů
Nejnižší bod: 510 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1191 m.n.m.

YEScyklo - Okruh pod hřebeny hor

Jak název napovída, jedná se o náročnou trasu pod hřebeny Hrubého Jeseníku.
Odměnou za nastoupané metry jsou ovšem výhledy, které potěší srdce každého cyklisty.
 Parametry
Start výletu
Bělá pod Pradědem - obecní úřad
Parkování
Parkování je možné před obecním úřadem u Restaurace U Cimbury.
Trasa
Bělá pod Pradědem (obecní řad) cyklotrasa červená - Kalafatičova plotna - Pod Zaječí horou - Pramen zaječího potoka - Spojná cesta cyklotrasa zelená - Lysý vrch rozcestí - Videlský kříž (sedlo, bus) cyklotrasa modrá - Nad Vysokým vodopádem - Pod skalami Jeřábu - Pod Velkým Klínem cyklotrasa bílá - Mariin pramen - Drátovna chata - Filipovice (stará pošta) - Keprnický potok - Pod Domašovským kopcem cyklotrasa červená - Bělá pod Pradědem (obecní řad)
Tip
Jedná se o nejvyšší vodopád v Jeseníkách, vodní masy zde padají z výšky 28 m. 
Související místa
Bowling a restaurace U Cimbury

Bowling a restaurace U Cimbury

Pokud si chcete užít rodinou zábavu u bowlingových kuželek, máte zde dobrou příležitost, kromě toho zde můžete nalézt další společenské hry.Součástí je také restaurace.
Kalafatičova plotna a kaple

Kalafatičova plotna a kaple

V místě bývalého lomu se nachází prudce skloněná asi 15 metrů vysoká skalní plotna, která je využívána horolezci.  Pod skálou je pěkné místo na odpočinek s dřevěnými zvířátky, nedaleko se nachází replika Seifertovy kapli ... (více)
Lesní hřbitov v Rudohoří

Lesní hřbitov v Rudohoří

Během 2. světové války bylo na Jesenicku zřízeno 40 zajateckých táborů, jedním z nich byl tábor v Rudohoří, ve kterém bylo umístěno až 100 ruských zajatců. Následkem těžké práce a špatné stravy zemřelo na onemocnění tyfe ... (více)
0%
Koliba

Koliba

Restaurace Koliba na Bobrovníku nabízí bohatý výběr pokrmů a nápojů.Můžete využít příjemného posezení v restauraci s kapacitou 40 osob, popřípadě salonek pro 20 osob. V letních měsících je otevřena venkovní terasa pro 60 oso ... (více)
Vzdálenost: 4.87 km
Dobrý Časy

Dobrý Časy

Dobrý časy tady a teď. Výborná káva, zdravé limonády a dezerty od nejlepších cukrářek v okolí a navíc stovky knih na zapůjčení zdarma.
Vzdálenost: 4.94 km
Pension Bobrovník

Pension Bobrovník

Pension a restaurace Bobrovník se nachází u lázeňského města Jeseník, a to v klidné turisticky oblíbené osadě Bobrovník - necelé 2 km od města Jeseníku.Interiér naší restaurace je tvořen ruční prací ze dřeva, kamene a kovu. Do ... (více)
Vzdálenost: 4.95 km
Pizzerie Tosca

Pizzerie Tosca

V naší restauraci převážně zaměřené na středomořskou kuchyni objevíte krásu a chuť Řecka a Itálie.Nabízíme Vám vše, čím jsou tyto kuchyně vyjímečné a charakteristické. Z řecké kuchyně ochutnáte tradiční domácí jídl ... (více)
Vzdálenost: 5.22 km
Labyrint

Labyrint

Široká veřejnost má na výběr ze čtyř jídel. V rámci praktické výuky je jídlo strávníkům servírováno žáky pod dohledem učitelky odborné praxe.
Vzdálenost: 5.26 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 5.26 km
Počasí
-1.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS