Na vrchol Králického Sněžníku
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 512 minut
Délka: 22.26 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 826 metrů
Klesání: 826 metrů
Nejnižší bod: 738 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1418 m.n.m.

Na vrchol Králického Sněžníku

Trasa určená pro celodenní výlet s možností nezapomenutelných výhledů na celé Jeseníky, Krkonoše a Polsko.
Vydejte se na putování po hřebenu Masivu Králického Sněžníku a vychutnejte si výlet kouzelnou přírodou ve výšce nad hranicí 1 000 m n. m. Tato trasa je náročná časově a pro svoji délku, nikoliv technicky. 
 Parametry
Start výletu
Parkoviště pod hotelem Vista
Parkování
Parkovat lze na velkém parkovišti pod Hotelem Vista v Dolní Moravě.
Trasa
Z parkoviště pod Wellness hotelem Vista s označením “Dolní Morava – hotel Vista” se vydejte po sjezdovce Kamila na rozcestí “Kolotoč - sjezdovka”. Na tomto místě odbočte mírně vpravo po modré směrem k rozcestí “Pod selskými vrchy”. V místě křížení s trailovou trasou odbočte vlevo a pokračujte po trailové trase, dale projděte zatáčkou sjezdovky Malý Slon až ke sjezdovce Velký Slon, odtud pokračujte nahoru na nejvyšší místo, kde se nachází rozcestí “Vyhlídka - lanovka”. Dále pokračujte po modré vrstevnicovou cestou kolem Stamichmanovi štoly, kde si můžete na chvíli odpočinout a projít si štolu formou zážitkové hry. Dále pokračujte na rozcestí “Pod chlumem” a odtud prudce doleva do kopce na rozcestí “Slaměnka – ch. lanovka”. Dále přejděte horizontálně sjezdovku a pokračujte k vyhlídce “Slamník – vyhlídka u laviček”, odkud vás čekají nádherné výhledy na okolní horské hřebeny. Odtud se vydejte širokou cestou vpravo nahoru na vrchol Slamník. Z vrcholu klesejte lesní cestou východním směrem. Po cca 500 m narazíte na modrou turistickou značku a po ní pokračujete doleva na vrchol Podbělka. Dále pokračujte po modré přes vrchol Sušina, Černá kupa a Stříbrnická na rozcestí Stříbrnické sedlo. Dále pokračujte po zelené až na vrchol Králického Sněžníku 1 426 m.n.m. se známou sochou slůněte a pramenem řeky Moravy. Cestou zpět se vydejte po červené k Františkově chatě. Od Františkovi chaty pokračujte po žluté kolem Sněžné chaty a od ní po žluté dolů do údolí až do výchozího bodu u hotelu Vista. 
Tip
Nasedněte na lanovku, která vám zkrátí cestu o 369 výškových metrů.
Související místa
Mamutí horská dráha

Mamutí horská dráha

Mamutí horskou dráhu najdete v areálu Sněžník v Dolní Moravě s nástupní stanicí u čtyřsedačkové lanovky Sněžník.Čeká vás adrenalinová jízda v délce tři kilometry lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýš ... (více)
Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Jeden z největších adrenalinových parků v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Najdete zde lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou ... (více)
Lesní zážitkový park Dolní Morava

Lesní zážitkový park Dolní Morava

Otevřete dveře do světa pohádkových domečků, skluzavek a prolézaček. Vstupte do lesního království pro dovádění bez hranic. To vše na Dolní Moravě.V parku najdete pohádkové domečky umístěné na stromech v různých výškách ... (více)
Mamutíkův vodní park

Mamutíkův vodní park

Poznej, jak se vodá chová, jakou má sílu a kde nám může pomáhat. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy naleznete na Dolní Moravě.Voda v horní části parku vyvěrá v potůčcích, které se větví a vytváří ramena regulov ... (více)
Pískový svět Dolní Morava

Pískový svět Dolní Morava

Ponoř nohy do písku a objevuj "Svět písku" pro malé objevitele a archeology na Dolní Moravě.Zažijte atmosféru skutečného divokého západu se stavbami, které jako by vypadly z westernového filmu. Můžete je prozkoumat přes síť, leze ... (více)
Dětský park Amálka

Dětský park Amálka

Navštivte náš malý ráj letní zábavy. Najdete zde 3 tubingové dráhy různé délky a obtížnosti a další atrakce.  Vyzkoušejte si zdolat lezecké stěny. Vyskáčte přebytečnou energii na obří vzduchové trampolíně a můžete ... (více)
Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

Vydejte se na Stezku v oblacích lanovkou nebo si vyberte jednu z 5 různých tras a vyrazte do oblak pěšky, na kole nebo třeba na skialpech.Stezka se nachází v nadmořské výšce 1 116 m n. m. a její výška je 55 metrů.  Stezka v o ... (více)
Stamichmanova štola

Stamichmanova štola

Objevte 450 metrů podzemní štoly a prožijte její příběh v kůži hráče prostřednictvím zážitkové hry s rozšířenou realitou na displeji mobilu nebo tabletu.Vyřeště záludné úkoly a rozluštěte tajný kód za doprovodu ho ... (více)
0%
Chata U Slona

Chata U Slona

Bramboračka se špekem, králičí stehýnko na černo se šťouchanými brambory provoněné jarní cibulkou - to jsou speciality, které nabízí restaurace U Slona v Dolní Moravě.Nachází se přímo u bobové dráhy, hřiště na Disc Golf, ... (více)
Vzdálenost: 1.21 km
Horský & Wellness hotel Sněženka

Horský & Wellness hotel Sněženka

Naše restaurace je díky používání lokálních a tradičních surovin, spolupráci s regionálními dodavateli a používání tradičních receptů součástí programu Ochutnejte Jeseníky. Přijďte ochutnat třeba naše houbové špaldoto ... (více)
Vzdálenost: 6.35 km
Severomoravská chata

Severomoravská chata

Kuchyně této horské chaty připravuje jídla převážně z místních surovin a produktů.Hledali jsme do našeho jídelníčku něco specifického pro zdejší region a rozhodli se našim hostů nabídnout pravé šufánky se zelím a uzeným ma ... (více)
Vzdálenost: 10.16 km
Kavárna Andělka

Kavárna Andělka

Kavárna v městečku Hanušovece se skvělou kávou a zákusky či s příjemnou společností u večerního drinku.
Vzdálenost: 12.07 km
Pivovar Holba

Pivovar Holba

Chcete se dozvědět, jak se vaří pivo? U jednoho z předních výrobců piva v České republice je možno si objednat prohlídku pivovaru. Jedná se o zhruba hodinovou exkurzi, která vám ukáže varnu, ležácké sklepy, stáčírnu sudů a ... (více)
Vzdálenost: 12.26 km
Restaurace a minipivovar Kolštejn

Restaurace a minipivovar Kolštejn

Na Kolštejně sází na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. Každé jídlo mohou štamgasti zapít místním pivem Bran, které se vaří přímo pod restaurací.Ruku ... (více)
Vzdálenost: 13.97 km
Počasí
6.4 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS