Mechový okruh
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 70 minut
Délka: 4.85 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 48 metrů
Klesání: 48 metrů
Nejnižší bod: 736 m.n.m.
Nejvyšší bod: 782 m.n.m.

Mechový okruh

Okruh procházející z části po rolbou upravovaných rejvízkých loukách a mezi dvěma mechovými jezírky středem zdejšího rašeliniště.
Tato trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi.
 Parametry
Start výletu
Rejvíz Penzion
Parkování

Parkoviště u Penzionu Rejvíz - parkoviště je cca 100 metrů od nástupního místa do běžecké stopy. GPS: 50.2294614N, 17.2979447E

Chata Férovka - od parkoviště je možno po louce a přes cestu dojet na lyžích až k nástupu na trasy. GPS: 50.2277125N, 17.3193656E

Trasa
Rejvíz Penzion (dále po trase blíže k lesu) - Starý Rejvíz osada (bílá cyklotrasa) - Jestřábská silnice (bílá cyklotrasa) - Odbočka směr Mechové jezírko (žlutá turistická trasa) - Pod Rejvízem (žlutá turistická trasa) - Rejvíz Penzion
Související místa
Tkalcovská expozice na Rejvízu

Tkalcovská expozice na Rejvízu

Atmosféra staré chalupy napovídá hodně o historii místních samot a zde, na Rejvízu, je navíc umocněna starými bájemi o mechových jezírkách a skřítcích, o pyšném městě Hunohradu. Muzeum láká. Kdo by bez povšimnutí prošel ko ... (více)
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
0%
Hotel Křížový Vrch

Hotel Křížový Vrch

Chloubou našeho hotelu je vyhlášená stylová restaurace, ve které pro vás denně připravujeme čerstvé delikatesy z lokálních surovin a produktů té nejvyšší kvality. Snažíme se spolupracovat s regionálními farmami a výrobci, abych ... (více)
Vzdálenost: 5.18 km
Hotel Zlatý Chlum

Hotel Zlatý Chlum

V příjemně zařízené hotelové restauraci se 65 místy u restauračních  stolů k sezení a 22 místy  k  sezení v boxech,  si můžete ochutnat zejména tradiční české pokrmy i lahůdky zahraničních kuchyní, včetně rybích s ... (více)
Vzdálenost: 5.97 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 6.25 km
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 6.45 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 6.54 km
Počasí
10.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS