Slezská magistrála - část Jeseníky
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 4 hodin 13 minut
Délka: 56.84 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 574 metrů
Klesání: 443 metrů
Nejnižší bod: 319 m.n.m.
Nejvyšší bod: 812 m.n.m.

Slezská magistrála - část Jeseníky

Tato stezka začíná v Hlučíně u Ostravy nedaleko vodní nádrže a pokračuje směrem na Opavu do Krnova, odkud stoupá přes Rejvíz do Jeseníku.

Zdatní cykloturisté zvládnou tuto cestu během jednoho dne, pro ostatní je možno si celý výlet rozplánovat na několik etap.

Níže uvedena etapa zachycuje pouze průjezd krajinou Jeseníků.

 Parametry
Start výletu
Krnov (Szpital)
Trasa

Cała trasa jest oznaczona nr 55. 

Krnov (Szpital - Nemocnice) - Krásné Loučky - Linhartovy - Město Albrechtice - Hynčice - Holčovice - Heřmanovice - Drakov (hájovna) - Rejvíz - Jeseník (Hotel M)

Tip
Cvilín - wieża widokowa i ruiny zamku Šelenburg (Krnov), kolejka wąskotorowa (Třemešná), Mechowe jeziorko (Rejvíz), Muzeum krajoznawcze regionu Jeseniki (Jeseník)
Související místa
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka

Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka

Až do dob tortury se ponoříte při prohlídce unikátní expozice Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století. A nejen to, součástí muzea jsou také další expozice.Mužete navštívit třeba výstavy nazvané Historie a archeologie J ... (více)
Koupaliště a wellness v Jeseníku

Koupaliště a wellness v Jeseníku

Venkovní koupaliště s travnatými plochami nabízí navštěvníkům bazén o délce 50 m, tobogán, výřivé prvky, brouzdaliště s dětským bazénkem, hřiště na plážový volejbal a další.V budově městského koupaliště se nachází ... (více)
Sportovní hala - Jeseník

Sportovní hala - Jeseník

Nová sportovní hala v Jeseníku slouží pro futsal, florbal, tenis, volejbal, badminton, lezení a další sporty.Kapacita haly je cca 380 návštěvníků a slouží jak sportovním klubům z Jeseníku a okolí, tak všem sportovním nadšencům ... (více)
0%
Kavárna Moses

Kavárna Moses

Příjemná moderní kavárna s výběrovou kávou, čerstvými dorty Ollie´s, domácí horkou čokoládou, prestižními čaji Harney&Sons a vždy dobrou náladou.
Vzdálenost: 1.31 km
Bauerova kavárna

Bauerova kavárna

Prostory této kavárny byly vybudovány v roce 1588. Po několik generací zde byla provozována pekárna. Cílem kavárny je citlivé spojení historie, umění a kavárenské činnosti. 
Vzdálenost: 1.42 km
Kavárna Residence

Kavárna Residence

Útulná kavárna s širokou nabídkou předkrmů, polévek, teplých i studených pokrmů, moučníků či zmrzlinových pohárů.
Vzdálenost: 11.08 km
Cafe & Bar VeMi

Cafe & Bar VeMi

Café bar & restaurant VeMi nabízí denní menu, soukromé akce, venkovní zahrádku a v letní sezóně točenou zmrzlinu. Nechybí příjemné posezení v útulném prostředí.
Vzdálenost: 19.77 km
ArtCafé

ArtCafé

Stylová kavárna ArtCafé nabízí široký výběr káv značky L'Antico, čaje MLESNA, horké čokolády, nealko i alko nápoje, ledové čaje, stáčené víno a výběr z několika druhů zákusků.
Vzdálenost: 19.84 km
Počasí
-1.7 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS