YEScyklo - Zaječí okruh
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 1 hodin 59 minut
Délka: 23.43 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 680 metrů
Klesání: 680 metrů
Nejnižší bod: 468 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1047 m.n.m.

YEScyklo - Zaječí okruh

Horská trasa vedoucí pod takzvaným Pásmem Orlíku nabízí krásné výhledy na hřebeny Hrubého Jeseníku.

Pro svůj profil je považována spíše za náročnější a je tedy vhodná spíše pro zdatnější cyklisty. 

 Parametry
Start výletu

Bělá v pohybu (Bělá pod Pradědem)

Parkování

Parkování je přímo u budovy zábavního centra Bělá v pohybu.

Trasa

Bělá v pohybu (Adolfovice kino) cyklotrasa zelená – Adolfovice U Peňáka cyklotrasa modrá – Pod Vavřincem - U vodárny cyklotrasa bílá - Spálená cyklotrasa zelená - Spojná cesta cyklotrasa červená - Pramen zaječího potoka - Pod Zaječí horou - Kalafatičova plotna - Bělá pod Pradědem (obecní řad) cyklotrasa 6210 - Bělá v pohybu (Adolfovice kino)

Tip

V místě bývalého lomu se nachází asi 15 metrů vysoká skalní plotna, která je využívána horolezci. Pod skálou je pěkné místo na odpočinek.

Související místa
Bělá v pohybu

Bělá v pohybu

Chcete si vyzkoušet závodní tratě světového poháru v alpském lyžování nebo ty biatlonové?Ve Sportovně zábavním centru v Bělé pod Pradědem takovou příležitost máte. Největšími lákadly centra jsou totiž dva profesionální ly ... (více)
Řopík - opevnění

Řopík - opevnění

Řopík je součástí celého československého systému lehkého vojenského opevnění, které bylo budováno před vypuknutím druhé světové války na ochranu před nacistickým Německem. V Česku je jich na pět tisíc, v objektech velikos ... (více)
Bowling a restaurace U Cimbury

Bowling a restaurace U Cimbury

Pokud si chcete užít rodinou zábavu u bowlingových kuželek, máte zde dobrou příležitost, kromě toho zde můžete nalézt další společenské hry.Součástí je také restaurace.
Kalafatičova plotna a kaple

Kalafatičova plotna a kaple

V místě bývalého lomu se nachází prudce skloněná asi 15 metrů vysoká skalní plotna, která je využívána horolezci.  Pod skálou je pěkné místo na odpočinek s dřevěnými zvířátky, nedaleko se nachází replika Seifertovy kapli ... (více)
0%
Koliba

Koliba

Restaurace Koliba na Bobrovníku nabízí bohatý výběr pokrmů a nápojů.Můžete využít příjemného posezení v restauraci s kapacitou 40 osob, popřípadě salonek pro 20 osob. V letních měsících je otevřena venkovní terasa pro 60 oso ... (více)
Vzdálenost: 2.80 km
Pension Bobrovník

Pension Bobrovník

Pension a restaurace Bobrovník se nachází u lázeňského města Jeseník, a to v klidné turisticky oblíbené osadě Bobrovník - necelé 2 km od města Jeseníku.Interiér naší restaurace je tvořen ruční prací ze dřeva, kamene a kovu. Do ... (více)
Vzdálenost: 2.88 km
Pizzerie Tosca

Pizzerie Tosca

V naší restauraci převážně zaměřené na středomořskou kuchyni objevíte krásu a chuť Řecka a Itálie.Nabízíme Vám vše, čím jsou tyto kuchyně vyjímečné a charakteristické. Z řecké kuchyně ochutnáte tradiční domácí jídl ... (více)
Vzdálenost: 3.11 km
Labyrint

Labyrint

Široká veřejnost má na výběr ze čtyř jídel. V rámci praktické výuky je jídlo strávníkům servírováno žáky pod dohledem učitelky odborné praxe.
Vzdálenost: 3.15 km
Coffee Natura Bar

Coffee Natura Bar

Netradiční prostory s dětským koutkem, dorty, čerstvě pražená káva, profesionalita baristů a Barney. Přesně tohle se postará o Vaši spokojenost a zážitek.
Vzdálenost: 3.18 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 3.21 km
Počasí
-0.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS