Aktuálně
0%
Jeseníky v hledáčku Toulavé kamery. Letos již poněkolikáté!

Jeseníky v hledáčku Toulavé kamery. Letos již poněkolikáté!

30.10.2020 | Ostatní
Bělá pod Pradědem leží v krásném údolí obklopená horami. Fakticky vznikla roku 1964 sloučením obcí Domašova a Adolfovic. Její nové jméno bylo převzaté od říčky Bělé a stejnojmenné malé osady. A přívlastek pod Pradědem napovídá, že leží pod nejvyšší horou Hrubého Jeseníku. Projít tuto horskou vesnici je už sám o sobě turistický výkon. Z jednoho konce na druhý totiž ujdete 13 kilometrů. A obec má na svém území má hned několik přírodních rezervací. Mezi ně patří Sněžná kotlina, Národní přírodní rezervace Šerák – Keprník nebo Borek u Domašova. A poslední jmenovanou při našem nedělním toulání navštívíme.
Je ideální čas na dobrou knihu

Je ideální čas na dobrou knihu

14.10.2020 | Ostatní
Nevíme, jak u Tebe doma, ale u nás v Jeseníkách přívětivě zrovna není. Hřebeny zasypal první sníh a pod nimi nám zase vydatně prší. A aby toho nebylo málo, máme tady tu nevyzpytatelnou kovidovou situaci. Ale i za takových podmínek Tě zveme do našich krásných hor.
Od září je otevřen zbrusu nový bazén v Šumperku

Od září je otevřen zbrusu nový bazén v Šumperku

09.10.2020 | Ostatní
Po třech letech mohou obyvatelé Šumperku i turisté své síly konečně regenerovat v rekonstruovaném městském krytém bazénu. Samozřejmostí nového akvacentra jsou zábavní vodní prvky i relaxační zóna se saunami.
Kalendář akcí
0%
Počasí
-0.9 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS