Jesenické stezky, které byste si neměli nechat ujít - 3.díl

Jesenické stezky, které byste si neměli nechat ujít - 3.díl

20.07.2020 | Letní aktivity
Na stovky kilometrů rozsáhlou síť turistických tras v Jeseníkách a Rychlebských horách navazují, nebo jsou její součástí, desítky zajímavých tematických stezek. Znáte ty nejzajímavější z nich?

Stezky pro děti

Jednu z nejpropracovanějších ekostezek najdete ve Švagrově u Vernířovic. Dvanáct zastavení atraktivním způsobem přibližuje jesenickou přírodu a její obyvatele. Informační tabule navíc doplňují interaktivní a zábavné aktivity, které zpestří putování nejen dětem. Než se vydáte na stezku, doporučujeme navštívit také venkovní expozice tamního střediska ekologické výchovy, tj. statek na paloučku, jezírko, hmyzí hotely a venkovní učebnu se zvířecím hřištěm v lese.

Za pohádkovým příběhem o zbloudilé rysí samici s mláďaty se vydejte do areálu Kouty. Dřevěnou sochu rysice Reny, a tedy i začátek naučné stezky Rysí skála, nepřehlédnete už při vstupu do areálu. Samotný dvoukilometrový okruh se nachází v okolí Medvědí hory, 1159 m n. m. Ačkoliv je vytvořen v horském terénu, je velice nenáročný a opravdu vhodný i pro ty nejmenší.

Příjemnou procházku s dětmi nabízí také šumperské příměstské lesy. Kolem někdejší Sanatorky směrem k Městským skalám totiž vyrostl Čarovný les s pohádkovými sochami. Některé z nich odkazují na zdejší místopis. Například bludička Tulinka či skřítek Kokeš. Pohádkových bytostí je zde ovšem mnohem víc, na výletníky čeká i čaroděj Dobroděj, Sedmivous, Orel s rybou, Medvídek a Žába. Z Čarovného lesa se můžete vydat i na Andělské stezky vedoucí do Andělária v Rejcharticích.

Rozsáhlé přírodní hřiště s naučnou stezkou dětem vybudovali i v lázních v Jeseníku. Součástí Háje víly Ozdravy je uprostřed lesa ukrytý labyrint, vodní herní prvky „nádrže Zádrže“ či „Opidum“, pahorek s věží.

Naučné hrací prvky, dřevěné sochy skřítků a houpačky si děti užijí rovněž na zážitkové trase kolem oblíbeného areálu v Hynčicích pod Sušinou. Součástí trasy je naučná stezka v krajině – Modrá stezka, která vás naučí číst sto- py zaniklého způsobu osídlení a života s krajinou pod Králickým Sněžníkem.

Počasí
11.6 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS