Vyzkoušejte si adrenalin bezpečného závodění

Vyzkoušejte si adrenalin bezpečného závodění

04.08.2020 | Ostatní
Vzrušující závodní atmosféru můžete zažít i s dálkovým ovládáním v ruce. Nevěříte? Pod Pradědem fungují tratě, na kterých si své schopnosti a dokonalou koncentraci vyzkoušíte při řízení RC modelů.

Označení RC modely zahrnuje dálkově ovládané zmenšeniny skutečných aut, lodí, tanků, letadel či dronů. Jako každou lidskou aktivitu i RC modely lze roz- dělit od těch pro děti a začátečníky až po ty nabušené, závodní. Do Starého Města u Bruntálu si jezdí zazávodit s vlastními RC modely ostřílení modeláři, jejich koníček si tam ovšem můžete vyzkoušet i bez jakýchkoli zkušeností. Tamní klub modelářů, který RC park vybudoval, provozuje mimo jiné půjčovnu RC modelů a školu řízení pro začátečníky. K zapůjčení jsou připrave- ny 1/14, 1/28 nebo 1/10 modely.

Ve Starém Městě se jezdí na onroad, offroad i rallycrossové dráze. Dráhy jsou určeny pro modely 1/14 a menší, na poslední jmenované mohou kroužit i větší modely. Dvě dráhy s prostornými vyvýšenými tribunami jsou venkovní a dvě jsou vnitřní.

Vzrušení do žil vám ve Starém Městě může také vlít střelba. Součástí RC parku je krytá airsoftová střelnice, na níž si zastřílíte z replik ostrých zbraní na pohyblivé terče. Postřeh i přesnost si na ní můžou vyzkoušet všechny věkové kategorie.

Počasí
-11.4 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS