Výletníci mohou jít po stopách obrany pohraničí nebo pátrat po osídlování krajiny

Výletníci mohou jít po stopách obrany pohraničí nebo pátrat po osídlování krajiny

31.08.2020 | Turistika
Pod Sněžníkem se nachází rozlehlý Areál Kraličák. Kromě spousty zábavy v něm najdete hlavně nové naučné trasy. Naučná stezka Hynčice pod Sušinou využívá systému dochovaných historických cest.

Takzvaná Červená trasa seznamuje návštěvníky rekreačního areálu s obdobím, kdy v pohraničí vzni- kala v letech 1936 až 1938 pevnostní opevnění na obranu Československého státu. Období je popsáno na 13 informačních tabulích podél celé trasy. Pětikilometrová stezka seznamuje s pevnostním opevněním, s historií, technickými detaily opevnění a jednotlivých bunkrů a pohrává si také s myšlenkou, jak by to dopadlo, kdyby... Na stezce najdou výletníci kromě řady informací také odpočinková místa.

Pokud vás zajímá historie, jak lidé dříve žili a osidlovali krajinu, vydejte se na Modrou stezku. Čeká vás příjemný sedmikilometrový okruh plný zážitků. Jednotlivé stopy osídlení jsou popsány na informačních tabulích podél celé trasy – konkrétně osídlení údolí pod Králickým Sněžníkem, způsob života, hospodaření a formování krajiny. Stezkou provázejí výletníky naučné hra- cí prvky, dřevěné sochy skřítků a hou- pačky. Výlet se třemi desítkami interaktivních prvků můžete zakončit koupáním v rybníce Úžas.

Počasí
20.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS