Nenech si ujít idylu u moře

Nenech si ujít idylu u moře

30.06.2020 | Koupání
Když budeš přijíždět k přístavišti v Leskovci, možná se Ti také stane, že ze zadních sedadel Tvé uši ochromí nadšené dětské zvolání ʹJéé, móóřeʹ. A daleko od pravdy nebude. Přístav s výhledem na hřeben Jeseníků, v němž kotví historizující dřevěná plachetnice i moderní jachty, je u břehů Slezské Harty, přehrady, které se ʹjesenické mořeʹ opravdu přezdívá.

Hladina Slezské Harty se třpytí na úpatí nejmladších vulkánů Česka, které jsou součástí Nízkého Jeseníku. Nejmladší přehrada Česka vznikla na řece Moravici z nutnosti posílení níže ležící přehrady Kružberk. Dnes ovšem patří také k vyhledávaným turistickým lokalitám našeho regionu. A o plnohodnotný letní relax u ní není rozhodně nouze. 

Travnaté pláže nabízí skvělé osvěžení v průzračné vodě, která má původ v nejvyšších partiích jesenických hor. Ovšem koupání při západu slunce nebo rybaření v tichých zátokách, nad nimiž se zvedají ranní mlhy, nejsou jedinou lákavou nabídkou přehrady. Právě z přístaviště v Leskovci nad Moravicí na romantické plavby pravidelně vyplouvá zmenšená replika Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Vyhlídkové plavby nabízí také ocelový katamarán Harta, na který se můžeš nalodit i s kočárkem nebo kolem. Když se Ti nebude chtít čekat na vyplutí těchto plavidel, půjč si čtyřmístný motorový člun, šlapadlo nebo paddleboard. Ovšem pokud máš větší ambice, na Slezské Hartě je Ti k dispozici i půjčovna kajutových plachetnic a jachtařská škola. A věř, že tak či onak na horký letní den strávený na Slezské Hartě budeš ještě dlouho vzpomínat a brzy se zase vrátíš.

Počasí
1.6 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS