Hurá s nejmenšími na běžky!

Hurá s nejmenšími na běžky!

21.01.2020 | Běžecké lyžování
Některé úseky běžkařských stop v Jeseníkách a sousedních pohořích jsou ideální pro první dětská sklouznutí. Nemůžete-li se ovšem dočkat, až vám dítě doroste do prvních běžkařských bot, nevadí. Trasy zvládnete s dětským skisetem nebo nosičem.

Ideálním prostorem, kde můžete s potomky vyzkoušet jejich "běžkařské poprvé", nebo "poprvé své s vozíkem na běžky", aniž byste riskovali jakoukoli újmu, jsou lyžařské stopy na Rejvíze. Jeho poloha zaručuje dobré sněhové podmínky a mírný profil tratí vhodný pro trénink začátečníků. Zdejší okruhy patří do systému jesenických běžkařských tras, takže jsou pravidelně strojově upravované. Rozsáhlé louky umožňují vytvořit ideální tréninkový ovál, na němž máte dítě vždy na dohled. S dětmi se na trasy prakticky nikam netrmácíte, můžete na ně vjet prakticky přímo z centrálního rejvízského parkoviště. Neocenitelnou výhodou je také blízkost zázemí všech místních restauračních zařízení.

Zimní výlet s dětmi můžete absolvovat i k Vřesové studánce na jižním úbočí Červené hory. Z Červenohorského sedla je velmi dobře dostupná po pravidelně upravované červené turistické trase. Ze sedla je vzdálena 3,8 kilometru s převýšením 290 metrů.

Pro první dětské sklouznutí na běžkách je jako dělaný Fit okruh Karlov, který najdete přímo v centru obce, v prostoru letního tábořiště. Okruh je samozřejmě strojově upravovaný a uměle osvětlený. Délku má 400 metrů.

Také z Nové Vsi u Dolní Moravice lze vyrazit na příjemný zimní výlet s dětmi. Od tamní rozhledny na konci vesnice, kde je mimochodem k dispozici velké parkoviště a potřebné zázemí v přízemí rozhledny, jsou upravovány rovinaté okruhy až k Mravencovce, odkud můžete pokračovat ke Karlovu či k Alfrédce a na Skřítek.

Počasí
20.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS