Polské trio - Kapela Hanki Wójciak v Tančírně
118 / 118, 79070 Javorník, Jeseník, Olomoucký kraj, Česko
Poslední změna: 13.03.2023
neděle 18. června

Polské trio - Kapela Hanki Wójciak v Tančírně - Koncerty

18.06.2023 od 15:00 do 16:30 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
Tančírna 18.6.2023 – 15:00 Předprodej vstupenek Goout.net za 222 Kč https://goout.net/cs/listky/kapela-hanki-wojciak/jiyr/ Prodej vstupenek na místě 300Kč
Kapela Hanki Wójciak - Trio - polská neofolková kapela. Tvoří a hraje hudbu na pomezí etna, world music a autorských písní. V roce 2010 ji v Krakově založila Hanka Wójciak - horalka ze Zakopaného, ​​zpěvačka a zpěvačka, spoluautorka hudby a autorka textů.
Hanka Wójciak je laureátkou mj. Festivalu Vzpomeňme na Osieckou, Festivalu studentských písní, Festivalu kreativity Korowód a Rock & Chanson Festival.Na Radiu Kraków moderuje vlastní hudební pořad „Dobrý večer u Hanky ​​Wójciak“.
Ve skladbách KAPELY uslyšíte polské lidové motivy, lámané rytmy, zpěv i vokální improvizace.Je to hudba při zemi, dynamická, pulzující a taneční, místy až trippy.
Hančiny texty neokázale popisují moderní svět, ale archaismy v nich obsažené a slova převzatá z horalského dialektu dodávají jejím písním až humorný ráz.a pohádky.
KAPELA Hanky ​​Wójciak vydala dvě alba: „Znachorka“ (2014) a „Zasłona“ (2017).
V roce 2022 byla Hanka Wójciak poctěna cenou města Zakopane „Síla kořenů“ – udělenou za úspěchy v šíření kultury a zvláštní péči o hmotné i nehmotné kulturní dědictví tatranského regionu, předávané dalším generacím.
O Hance:
Spontánní, temperamentní, s temperamentem, který dokáže obdarovat pár lidí (...)Upřímnost je vlastnost, která z tohoto horala vyzařuje - v každodenním chování,stejně jako její písně.Má talent, energii, grácií, smysl pro humor a silnou osobnost s touhou po svobodě.Wacław Krupiński, Dziennik Polski
 
KAPELA Hanki Wójciak - polski zespół neo-folkowy. Tworzy i gra muzykę z pogranicza ethno, world music i piosenki autorskiej.
Założony w Krakowie w 2010 roku przez Hankę Wójciak – góralkę z Zakopanego, wokalistkę i pieśniarkę, współautorkę muzyki oraz autorkę tekstów.
Hanka Wójciak jest laureatką m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości Korowód oraz Rock & Chanson Festival. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję muzyczną „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”.
W kompozycjach KAPELI słychać polskie motywy ludowe, połamane rytmy, biały śpiew oraz wokalne improwizacje w rejestrze gwizdkowym. To muzyka bliska ziemi, dynamiczna, pulsująca i taneczna, chwilami nawet trip’owa.
Teksty Hanki bezpretensjonalnie opisują współczesny świat, ale zawarte w nich archaizmy oraz słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary dodają jej piosenkom ludycznościi baśniowości. 
KAPELA Hanki Wójciak wydała dwie płyty: „Znachorka” (2014) oraz „Zasłona” (2017).
W 2022 roku Hanka Wójciak została uhonorowana nagrodą Miasta Zakopane „Siła korzeni” - przyznawaną za osiągnięcia w szerzeniu kultury i szczególną dbałość o materialne oraz niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu tatrzańskiego, przekazywane kolejnym pokoleniom.
 
O Hance:
Spontaniczna, żywiołowa, temperamentem mogąca obdarzyć kilka osób (...) Szczerość jest cechą, która emanuje z tej góralki - tak w zachowaniu na co dzień, jak i z jej piosenek. Ma talent, energię, wdzięk, poczucie humoru i mocną osobowość, w której jest pragnienie wolności.
Wacław Krupiński, Dziennik Polski
Další koncerty
0%
akce dnes
KLASIKA VIVA - GUITARRA CANTATE
úterý 28. března

KLASIKA VIVA - GUITARRA CANTATE / Koncerty

Vystoupení Evy Garajové (mezzosoprán) a Siempre Nuevo (kytarové duo) v rámci cyklu Klasika Viva.
28.03.2023 od 19:00 do 21:00 hod.
Klášterní kaple Panny Marie, Jeseník | Mapa
akce zítra
akce v pátek 31. března 2023
FOLKOVÝ RECITÁL
pátek 31. března

FOLKOVÝ RECITÁL / Koncerty

Představí se věhlasný folkový mág VOJTA „KIĎÁK“ TOMÁŠKO, skladatel, básník, vyprav
31.03.2023 od 19:00 do 20:00 hod.
Priessnitzovy léčebné lázně a.s., Zrcadlový sál, Jeseník | Mapa
akce v neděli 02. dubna 2023
Marie Kieslowski v Tančírně
neděle 02. dubna

Marie Kieslowski v Tančírně / Koncerty

předprodej za 222Kč zde: https://goout.net/cs/listky/marie-kieslowski/hudr/ 300 Kč na místě
02.04.2023 od 15:00 do 16:30 hod.
Tančírna v Račím údolí, Javorník | Mapa
ZPÍVAJÍCÍ KLAVÍRNÍ DUO 88TWICE
neděle 02. dubna

ZPÍVAJÍCÍ KLAVÍRNÍ DUO 88TWICE / Koncerty

Představí se jazzové (a nejen jazzové) klavírní duo Jakub Knápek a Vladimír Najdekr s excele
02.04.2023 od 19:00 do 20:00 hod.
Priessnitzovy léčebné lázně a.s., Zrcadlový sál, Jeseník | Mapa
Počasí
2.0 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS