Lázeňský dům Jan Ripper, Jeseník
aktuálně -1.4 °C mírné sněžení
02.12. | sněžení | -3.3 °C
03.12. | oblačno | -7.5 °C
04.12. | zataženo | -6.0 °C
Priessnitzova 174/27 , 79001 Jeseník, Česká republika
Naplánovat trasu

Kontakt:

+420 584 491 201
Priessnitzova 174/27
79001 Jeseník, Česká republika
Naplánovat trasu

Lázeňský dům Jan Ripper, Jeseník

Lázeňský dům Jan Ripper se nachází v Priessnitzových léčebných lázní Jeseník s překrásným výhledem na hřebeny Hrubého Jeseníku s dominantou Pradědu.

Kapacita doma je 87 lůžek, z čehož je 15 pokojů jednolůžkových, 29 dvoulůžkových pokojů a 7 apartmánů. Pokoje jsou vybaveny koupelnou a WC, TV - SAT, telefonem a minibarem. Většina pokojů je s balkonem a nabízí jedinečný výhled na celé horské panoráma Hrubého Jeseníku. Vstup do objektu je bezbariérový a z uvedeného počtu pokojů jsou dva pokoje upraveny pro handicapované hosty. Hostům je k dispozici též výtah a recepce s nepřetržitým provozem.

Parkování

Parkování u lázeňského domu.

0%
Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze

O vodě a jejích účincích vypráví muzeum objevitele vodoléčby a zakladatele jesenických lázní.Muzeum zakladatele jesenických lázní Vincence Priessnitze sídlí v domě, v němž se osvícený muž narodil a v roce 1822 otevřel vůbe ... (více)
Vzdálenost: 35 m
Domácí pramen

Domácí pramen

Pramen vystavěný lázeňskými hosty na budově Hrad.Domácí pramen spatřil světlo světa v roce 1843, tedy ještě za života zakladatele lázní, a zachoval se až na nepatrné detaily v prapůvodní podobě. Voda vytékala z bronzové hlav ... (více)
Vzdálenost: 87 m
Francouzský pramen

Francouzský pramen

Pomník s pramenem věnovaný Priessnitzovi rumunským architektem Blarambergem.rancouzský pramen nechal v roce 1841 postavit plukovník de Blaramberg z Transylvánie, kde se později stal hlavním architketem řešícícm přestavbu Bukureště. P ... (více)
Vzdálenost: 93 m
Reinholdova fontána

Reinholdova fontána

Sezónní fontána s vodotryskem pojmenovaná po lázeňském doktorovi Josefu Reinholdovi.Fontána je věnována Josefu Reinholdovi, který v lázních s přestávkami působil mezi roky 1913—1947. Doktor byl velice vzdělaný člověk, ovládal d ... (více)
Vzdálenost: 121 m
Muzeum kostek LEGO

Muzeum kostek LEGO

Muzeum kostek LEGO v Priessnitzových léčebných lázních najdete v blízkosti Sanatoria Priessnitz, v budově tzv. Dětský svět Sofie.  Legendární dánská stavebnice baví malé i velké po celém světě více jak šedesát let. V muzeu můžete obdivovat n ... (více)
Vzdálenost: 133 m
Priessnitzovy léčebné lázně

Priessnitzovy léčebné lázně

Priessnitzovy léčebné lázně leží ve svahu nejvýchodnějšího výběžku Rychlebských hor asi 2 km od města Jeseník v průměrné nadmořské výšce 620 metrů nad mořem.Celý areál je citlivě zasazený do krajiny, tvoří dominantu ... (více)
Vzdálenost: 137 m
Hudební altán v lázních

Hudební altán v lázních

Altánek vybudovaný v roce 1860 naproti lázeňskému domu Priessnitz slouží dodnes pro pořádání promenádních koncertů.
Vzdálenost: 173 m
Krytý bazén v Priessnitzových lázních

Krytý bazén v Priessnitzových lázních

Krytý bazén v Priessnitzových lázních je součástí lázeňského domu V.Priessnitze.Krytý bazén 17 x 10 m má tvar ledviny, je vybaven vodopádem, protiproudem a součástí areálu je vířivka. Teplota vody v bazénu je 28°C. K návštěv ... (více)
Vzdálenost: 177 m
Lázeňská vyhlídka

Lázeňská vyhlídka

360° vyhlídka z věže sanatoria Priessnitz v jesenických lázních.Už před více než sto lety se inspiroval architekt Leopold Bauer zdejší nádhernou přírodou a na kopci zvaném Gräfenberk vybudoval Sanatorium Priessnitz. Tuto monumentá ... (více)
Vzdálenost: 186 m
Kluziště v lázních

Kluziště v lázních

Zimní kluziště s umělým ledem v areálu jesenických lázní, které je v provozu od prosince do března. Možnost zapůjčení bruslí.
Vzdálenost: 215 m
Počasí
-1.4 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS