Penzion U Anetky, Jeseník
aktuálně 4.8 °C zataženo
06.12. | mírné sněžení | 2.1 °C
07.12. | mírné sněžení | 0.3 °C
08.12. | oblačno | -1.0 °C
Kalvodova 1292/29a , 79001 Jeseník, Česká republika
Naplánovat trasu

Kontakt:

+420 604 264 884
Kalvodova 1292/29a
79001 Jeseník, Česká republika
Naplánovat trasu

Penzion U Anetky, Jeseník

Penzion U Anetky nabízí celoroční ubytování na okraji horského města Jeseník, v pohoří Hrubý Jeseník, v romantické krajině průzračných pramenů, bystřin a čistého vzduchu. 

Kapacita penzionu je 35 lůžek + 16 přistýlek. Součástí každého moderně vybaveného pokoje je sociální zařízení, TV se satelitem, přípojka na internet a kuchyňka s mikrovlnnou troubou, varnou konvicí, překapávačem, lednicí a veškerým nádobím. Pro rodinu s malými dětmi rádi přistavíme postýlku, dětskou židličku na jídlo, nočník nebo regulátor WC. Mimo ubytování můžete využít saunu, společenskou místnost s barem a krbem, prostory pro kola a lyže. Součástí penzionu je i terasa s možností grilování, zahrada s houpačkami a parkoviště.

 

Parkování

Parkování u penzionu zdarma.

0%
Géniův pramen

Géniův pramen

Vkusný pramen původně umístěný ve Velkých Kuněticích.Byl zhotoven v roce 1899 jako Schindler Quelle kamenickou firmou Schindler a syn a postaven ve Velkých Kuněticích na počest tohoto dlouholetého gräfenberského lékaře. K dvousté ... (více)
Vzdálenost: 327 m
Pomník obětem čarodějnických procesů (Jeseník)

Pomník obětem čarodějnických procesů (Jeseník)

Místo upalování domnělých čarodějnic dnes uvádí symbolický pomník.Pomník měl být původně postaven obětem koncentračního tábora na Bobrovníku v období druhé světové války. Při výrobě pomníku však vyšlo najevo, že zde b ... (více)
Vzdálenost: 460 m
Gilbertovo odpočívadlo

Gilbertovo odpočívadlo

Odpočívadlo s nádherným výhledem na hřeben Jeseníků.Památka vznikla jako „náhrada“ za původní Gilbertův pramen a pramen Glück auf, které s moderní výstavbou silnice ztratily svůj význam, či zanikly. V květnu 2016 byla proto k ... (více)
Vzdálenost: 482 m
Krizový kříž na Předním vršku

Krizový kříž na Předním vršku

Přední vršek je místem, kam se chodili pacienti modlit, aby úspěšně zvládli období krize v rámci léčebních procedur.V polovině 19. století nechal kníže Johann II. Liechtenstein vystavět na Předním vršku kříž. V průběhu dl ... (více)
Vzdálenost: 544 m
Sofiin pramen

Sofiin pramen

Pramen věnovaný památce Sofie Priessnitzové, manželky vodního doktora, k výstavbě pramene došlo při úpravě parku v roce 1899.
Vzdálenost: 635 m
Polský pomník

Polský pomník

Pomník věnovaný památce Vincenze Priessnitze Poláky.Pomník se skládá z trojbokého jehlanu stojícího na podstavci. Na přední straně je vytesán nápis Priessnitzowi a český překlad ostatních polských textů Priessnitzovi. Bůh mu d ... (více)
Vzdálenost: 709 m
Francouzský pramen

Francouzský pramen

Pomník s pramenem věnovaný Priessnitzovi rumunským architektem Blarambergem.rancouzský pramen nechal v roce 1841 postavit plukovník de Blaramberg z Transylvánie, kde se později stal hlavním architketem řešícícm přestavbu Bukureště. P ... (více)
Vzdálenost: 754 m
Zádušní kříž

Zádušní kříž

Pamětní kříž věnovaný Zdence Friedrichové.Mramorový pomník nechala postavit v roce 1941 Hedvika Priessnitzová, choť posledního vnuka Vincenze Priessnitze, pro Zdenku Ripperovou-Friedrichovou, dceru Jana Rippera, která dožívala na neda ... (více)
Vzdálenost: 779 m
Hrobka Vincenze Priessnitze a kaple

Hrobka Vincenze Priessnitze a kaple

Místo posledního odpočinku V. Priessnitze. V horní části se nachází kaple, ve spodní krypta. Kapli zkrášluje nový oltář s obrazem sv. Josefa s bílou lilií s krásným modrým pozadím.Dne 28. listopadu 1851 zemřel Priessnitz a jeh ... (více)
Vzdálenost: 789 m
Maďarský pomník

Maďarský pomník

Pomník věnovaný V. Priessnitzovi Maďary. Později se stal symbolem lázní.Podstavec byl odlit z iniciativy Miklóse Wesselényiho v železárnách v Ludvíkově u Karlovy Studánky (Karlsbrunn) za cenu tři sta osmdesát zlatých. Figura lva ... (více)
Vzdálenost: 837 m
Hudební altán v lázních

Hudební altán v lázních

Altánek vybudovaný v roce 1860 naproti lázeňskému domu Priessnitz slouží dodnes pro pořádání promenádních koncertů.
Vzdálenost: 863 m
Muzeum Vincenze Priessnitze

Muzeum Vincenze Priessnitze

O vodě a jejích účincích vypráví muzeum objevitele vodoléčby a zakladatele jesenických lázní.Muzeum zakladatele jesenických lázní Vincence Priessnitze sídlí v domě, v němž se osvícený muž narodil a v roce 1822 otevřel vůbe ... (více)
Vzdálenost: 864 m
Počasí
4.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS