Chalupa Olšanka, Lipová-lázně
aktuálně 14.9 °C slabý déšť
25.03. | oblačno | 9.4 °C
26.03. | slabý déšť | 7.5 °C
27.03. | mírné sněžení | 2.1 °C
Lipová-lázně 493 , 79061 Lipová-lázně, Česká republika
Naplánovat trasu

Kontakt:

+420 721 074 583
Lipová-lázně 493
79061 Lipová-lázně, Česká republika
Naplánovat trasu

Chalupa Olšanka, Lipová-lázně

Chalupa Olšanka se nachází v horské lázeňské obci Lipová-lázně. Ideální pro rekreační pobyty milovníkům aktivního odpočinku.

 

Kapacita chalupy je 9 lůžek s možností 2 přistýlek ve 3 ložnicích. V přízemí se nachází prostorná vstupní hala, chodba se schodištěm do patra, velká společenská místnost s velkou vybavenou kuchyňskou linkou a rozkládací sedací soupravou, z místnosti je výstup přímo na venkovní terasu, ložnice a velká koupelna s vanou, sprchovým koutem a WC. V patře se nachází 2 ložnice, herna pro děti s hračkami a stolním fotbálkem. Na požádání je možno zajistit dětskou cestovní postýlku. Chalupa je vytápěna ústředním topením s plynovým kotlem. Oplocenou zahrada kolem chalupy umožňuje využití dětmi - trampolína, dětská houpačka, speedminton, petaque. U domu je terasa se zahradním posezením a velká zastřešená pergola a zahradním grilem na dřevěné uhlí. V garáži, která je součástí přízemí domu je možno uschovat kola nebo lyže. V chalupě je zákaz kouření, domácí zvíře je možno po domluvě s pronajímatelem. V chalupě je možno po předchozí domluvě zajistit domácí pivní pípu s chlazením.

Parkování

Parkování pro 4 auta je možno na pozemku u chalupy.

 

0%
Ranch Eden

Ranch Eden

Rodinné hospodářství mezi pastvinami se stády oveček a protékající horskou bystřinou najdete na samotě, obklopené malebnou krajinou CHKO Jeseníky, vzdálené jen asi 2 km od lázeňského města Jeseníku.Ke strávení příjemného poby ... (více)
Vzdálenost: 566 m
Fit stezka - Lipová-lázně

Fit stezka - Lipová-lázně

Fit stezka nabízí návštěvníkům 10 různých stanovišť na posílení a protažení celého těla.Každé z nich je opatřeno tabulí, která poskytuje základní informace o stanovišti, a to včetně jeho funkce, pokynů pro cvičení či h ... (více)
Vzdálenost: 881 m
Schrothovy léčebné lázně

Schrothovy léčebné lázně

Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové jsou malebným místem na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v samotném centru oblíbené turistické oblasti. Lázně vyhlášené úspěchy při léčbě kožních chorob, obezity a cuk ... (více)
Vzdálenost: 1.11 km
Lyžařský areál Lázeňský vrch

Lyžařský areál Lázeňský vrch

Areál Lázeňský vrch leží v nadmořské výšce 510 - 610 metrů na rozhraní Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku nad obcí Lipová-lázně.     Lyžařské vleky a sjezdovky jsou určeny pro pokročilé i začátečníky a jsou zde také ... (více)
Vzdálenost: 1.51 km
Kaple sv. Kryštofa

Kaple sv. Kryštofa

Nově upravená kaplička vystavěná z iniciativy místních patriotů.Z iniciativy místních patriotů zde byla vystavěna výklenková kaplička s dřevěnou soškou obra nesoucího malé dítě a hůl, na níž raší zelené listy. Tuto vyřeza ... (více)
Vzdálenost: 1.52 km
Tenisové kurty TK Lipová - lázně

Tenisové kurty TK Lipová - lázně

Tenisové kurty Tenisového klubu Lipová - lázně se nacházejí naproti obecnímu úřadu, v dolní části obce. V provozu jsou v období od května do října.
Vzdálenost: 1.59 km
Gilbertovo odpočívadlo

Gilbertovo odpočívadlo

Odpočívadlo s nádherným výhledem na hřeben Jeseníků.Památka vznikla jako „náhrada“ za původní Gilbertův pramen a pramen Glück auf, které s moderní výstavbou silnice ztratily svůj význam, či zanikly. V květnu 2016 byla proto k ... (více)
Vzdálenost: 1.94 km
Pomník obětem čarodějnických procesů (Jeseník)

Pomník obětem čarodějnických procesů (Jeseník)

Místo upalování domnělých čarodějnic dnes uvádí symbolický pomník.Pomník měl být původně postaven obětem koncentračního tábora na Bobrovníku v období druhé světové války. Při výrobě pomníku však vyšlo najevo, že zde b ... (více)
Vzdálenost: 1.97 km
Géniův pramen

Géniův pramen

Vkusný pramen původně umístěný ve Velkých Kuněticích.Byl zhotoven v roce 1899 jako Schindler Quelle kamenickou firmou Schindler a syn a postaven ve Velkých Kuněticích na počest tohoto dlouholetého gräfenberského lékaře. K dvousté ... (více)
Vzdálenost: 2.05 km
Počasí
14.9 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS