Jeseník - Šerák - Ramzová
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 358 minut
Délka: 18.00 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 927 metrů
Klesání: 603 metrů
Nejnižší bod: 434 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1320 m.n.m.

Jeseník - Šerák - Ramzová

Oblíbená trasa z Jeseníku přes osadu Bobrovník vedoucí na vrchol hory Šerák, na které se nachází chata Jiřího, a poté dolů na Ramzovou. 
Vyražte z Jeseníku do osady Bobrovník po žluté TZ a dále pokračujte po žluté TZ až na Šerák, kde se nachází chata Jiřího, která zde stojí již 110 let. Dolů se můžete svést lanovkou nebo se vydat po modré TZ přes Obří skály - skalní útvar tvořený staurolitickými svory, vysoký 10 -16 metrů, ze kterého jsou nádherné výhledy na celé údolí. Odsuď se můžetepokračovat po modré TZ až do Horní Lipové nebo po zelené TZ na Ramzovou. 
 Parametry
Start výletu
Bobrovník
Parkování
Bezplatné parkování na parkovišti u tržnice vedle náměstí.
Trasa
Po žluté turisté značce se vydejte z Jeseníku až na Šerák. Ze Šeráku se můžete dostat do Ramzové buď lanovkou či pěšky po modré TZ na Obří skály a odtud po zelené TZ až na Ramzovou.
Tip
Doporučujeme využít pro návrat do Jeseníku vlak nebo autobus z Ramzové, případně ulehčit si cestu ze Šeráku sedačkovou lanovkou.
Související místa
Obří skály

Obří skály

Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem s 10 – 16 m vysokými mrazovými sruby či dalšími útvary (žlábky, pokličkami, skalními okny). Z horní části skal se naskýtá krásný pohled na okolní krajinu Jeseníků a Rychlebských ... (více)
0%
Kavárnička

Kavárnička

Milá, útulná kavárna na Masarykově náměstí v Jeseníku. Nabízí dobrou kávu, příjemnou obsluhu a pěkné prostředí.
Vzdálenost: 29 m
Káva Oro bar

Káva Oro bar

Malá otevřená kavárna nacházející se u prodejny HAKO v Jeseníku.
Vzdálenost: 67 m
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 86 m
Legend Bar

Legend Bar

Navštivte stylový bar uprostřed města Jeseník, nabízející pohodové a příjemné posezení v přítomnosti legend jak stříbrného plátna tak hudebních hvězd.Přes léto je k dispozici velká terasa s výhledem do města. Z našeho sorti ... (více)
Vzdálenost: 161 m
Restaurace Praděd

Restaurace Praděd

Máte rádi tradiční česku kuchyni? Přijďte se k nám najíst. Můžete si vybrat minutky ze stálého jídelního lístku nebo z deseti hotových jídel, které které denně nabízíme. Restaurace je zapojena do projektu "Chutě Jeseníků".
Vzdálenost: 197 m
Počasí
7.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS