Červenohorské sedlo - Šerák
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 2 hodin 51 minut
Délka: 8.92 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 518 metrů
Klesání: 218 metrů
Nejnižší bod: 1015 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1414 m.n.m.

Červenohorské sedlo - Šerák

Jeden z nejoblíbenějších výletů v Jeseníkách - z Červenorského sedla na Šerák s krásným výhledem na údolí kolem města Jeseníku. 
Po trase můžete navštívit skalní útvar Kamenné okno s vyhlídkou do krajiny a Vřesovou studánku s kapličkou a studánkou – poutní místo již od 17. století. Dále pak Keprník (1423 m n/m) z  jehož vrcholu je krásný kruhový výhled a Vozku (1377 m n/m) kamenný útvar, který (dle pověsti) vznikl zkaměněním vozky, který zde projížděl s nákladem chleba a když zapadl tak podkládal pod kola pecny, za což ho stihl krutý trest.
 Parametry
Start výletu
Červenohorské sedlo
Parkování
Płatny parking na terenie Červenohorské sedlo.
Trasa
Z punktu widokowego Červenohorské sedlo udajcie się po czerwonym szlaku przez miescowość Vřesová studánka i szczyt Keprník aż na Šerák. Ze szczytu Šerák możecie dostać się do miejscowości Ramzová za pomocą kolejki linowej lub na piechotę po czerwonym szlaku do przystanku autobusowego lub pociągu.
Tip
Z góry Šerák możecie się dostać do miejscowości Ramzová za pomocą kolejki linowej lub na piechote na przystanek autobusowy lub pociąg.
Související místa
Vřesová studánka

Vřesová studánka

Poutní místo v nadmořské výšce 1313 metrů. Dochované základy kaple nesou artefakty současných moravských umělců (J. Jemelky, O. Olivy a M. Vochty). Dříve zde stála také horská chata, dnes zde ze staveb uvidíte již jen kapličku n ... (více)
0%
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 3.91 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 4.57 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 7.33 km
Kavárna Lily

Kavárna Lily

Kavárna nabízí široký sortiment nápojů, výbornou kávu Piazza Forza, zmrzlinové poháry a moučníky od ověřených dodavatelů. 
Vzdálenost: 8.08 km
Plus Café

Plus Café

Kavárna nedaleko skiareálu Ramzová nabízí příjemné prostředí a útulný interiér spolu s širokým výběrem kávy, nápojů a zákusků.
Vzdálenost: 9.66 km
Hotel Andromeda***

Hotel Andromeda***

Leží ve známém turistickém a lyžařském středisku Ramzová v Hrubém Jeseníku, v blízkosti lanové dráhy na Šerák.Dopravíte se k nám jak autobusovou, tak vlakovou dopravou. Navíc se Ramzová může pyšnit nejvýše položenou rychlí ... (více)
Vzdálenost: 9.78 km
Počasí
5.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS