Červenohorské sedlo - Šerák
hotel Červenohorské sedlo
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec

Informace o trase:

Čas: 171 minut
Délka: 8.92 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 518 metrů
Klesání: 218 metrů
Nejnižší bod: 1015 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1414 m.n.m.

Červenohorské sedlo - Šerák

Jeden z nejoblíbenějších výletů v Jeseníkách - z Červenorského sedla na Šerák s krásným výhledem na údolí kolem města Jeseníku. 
Po trase můžete navštívit skalní útvar Kamenné okno s vyhlídkou do krajiny a Vřesovou studánku s kapličkou a studánkou – poutní místo již od 17. století. Dále pak Keprník (1423 m n/m) z  jehož vrcholu je krásný kruhový výhled a Vozku (1377 m n/m) kamenný útvar, který (dle pověsti) vznikl zkaměněním vozky, který zde projížděl s nákladem chleba a když zapadl tak podkládal pod kola pecny, za což ho stihl krutý trest.
 Parametry
Start výletu
Červenohorské sedlo
Parkování
Placené parkování na Červenohorském sedle.
Trasa
Z Červenohorského sedla se vydejte po červené trase přes Vřesovou studánku a Keprník až na Šerák. Ze Šeráku se můžete dostat do Ramzové buď lanovkou či pěšky po červené turistické značce na vlak či autobus.
Tip
Ze Šeráku se můžete dostat do Ramzové buď lanovkou či pěšky na vlak či autobus.
Související místa
Vřesová studánka

Vřesová studánka

Poutní místo v nadmořské výšce 1313 metrů. Dochované základy kaple nesou artefakty současných moravských umělců (J. Jemelky, O. Olivy a M. Vochty). Dříve zde stála také horská chata, dnes zde ze staveb uvidíte již jen kapličku n ... (více)
0%
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 3.91 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 4.57 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 7.33 km
Kavárna Lily

Kavárna Lily

Kavárna nabízí široký sortiment nápojů, výbornou kávu Piazza Forza, zmrzlinové poháry a moučníky od ověřených dodavatelů. 
Vzdálenost: 8.08 km
Plus Café

Plus Café

Kavárna nedaleko skiareálu Ramzová nabízí příjemné prostředí a útulný interiér spolu s širokým výběrem kávy, nápojů a zákusků.
Vzdálenost: 9.66 km
Hotel Andromeda***

Hotel Andromeda***

Leží ve známém turistickém a lyžařském středisku Ramzová v Hrubém Jeseníku, v blízkosti lanové dráhy na Šerák.Dopravíte se k nám jak autobusovou, tak vlakovou dopravou. Navíc se Ramzová může pyšnit nejvýše položenou rychlí ... (více)
Vzdálenost: 9.78 km
Počasí
-3.2 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS