Ripperova promenáda
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 21 minut
Délka: 1.32 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 13 metrů
Klesání: 13 metrů
Nejnižší bod: 610 m.n.m.
Nejvyšší bod: 622 m.n.m.

Ripperova promenáda

Promenáda vznikla v polovině devatenáctého století, pojmenována byla po Johannovi Ripperovi, zeti zakladatele lázní Vincenta Priessnitze, který po jeho smrti převzal vedení lázní.
Promenáda je v celé délce lemována alejí více než 250 stromy, jejíž součástí je i tzv. Lípa na promenádě, která je památným stromem, umístěna je podél ní série informačních tabulí, několik altánů. Promenáda umožňuje výhled na město Jeseník, Hrubý Jeseník, Rychlebské hory, Zlatohorskou vrchovinu či až polské roviny. Po Muzikantské stezce se pak z ní dá sejít do centra Jeseníku či z jiného místa na Přední vršek s Krizovým křížem.
 Parametry
Parkování
Płatny parking na terenie uzdrowiska - Priessnitzových léčebných lázní.
Trasa
Okrężna trasa wokół góry Kopa, która zaczyna się przy stacji meteorologicznej blisko fontanny Reiholda i muzycznej altany. Mijasz czeskiego źródło, polski pomnik, żródło Zofii - Sofin pramen i węgierski pomnik z lwem, od którego dojdziemy do poczatku, czyli do czeskiego źródła.
Související místa
Hudební altán v lázních

Hudební altán v lázních

Altánek vybudovaný v roce 1860 naproti lázeňskému domu Priessnitz slouží dodnes pro pořádání promenádních koncertů.
Český pomník

Český pomník

Pomník vystavěný českými vlastenci uvozuje vstup na lázeňskou promenádu.V roce 1867 přišel vysloužilý císařský královský nadporučík a velký vlastenec Jan Ripper s myšlenkou postavení důstojného českého pomníku s českým ... (více)
Hrobka Vincenze Priessnitze a kaple

Hrobka Vincenze Priessnitze a kaple

Místo posledního odpočinku V. Priessnitze. V horní části se nachází kaple, ve spodní krypta. Kapli zkrášluje nový oltář s obrazem sv. Josefa s bílou lilií s krásným modrým pozadím.Dne 28. listopadu 1851 zemřel Priessnitz a jeh ... (více)
Polský pomník

Polský pomník

Pomník věnovaný památce Vincenze Priessnitze Poláky.Pomník se skládá z trojbokého jehlanu stojícího na podstavci. Na přední straně je vytesán nápis Priessnitzowi a český překlad ostatních polských textů Priessnitzovi. Bůh mu d ... (více)
Maďarský pomník

Maďarský pomník

Pomník věnovaný V. Priessnitzovi Maďary. Později se stal symbolem lázní.Podstavec byl odlit z iniciativy Miklóse Wesselényiho v železárnách v Ludvíkově u Karlovy Studánky (Karlsbrunn) za cenu tři sta osmdesát zlatých. Figura lva ... (více)
0%
Kavárna Sofie

Kavárna Sofie

Kavárna spojená s cukrárnou nacházející se v malebných Priessnitzových lázních Jesenicka. Můžete si zde dát kávu a zákusky a přitom si užívat nádherný výhled na Jeseníky.Součástí kavárny je i dětská herna s mnoha herními ... (více)
Vzdálenost: 54 m
Vinckovo kafe

Vinckovo kafe

Vinckovo kafe vyrábí vše s láskou a z pečlivě vybraných surovin. Sídlí v unikátním prostředí rodného domu Vincenze Priessnitze. 
Vzdálenost: 65 m
Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Lázeňská restaurace s dlouholetou tradicí Nejen ubytovaným hostů nabízí naše lázeňská restaurace čerstvě připravené denní menu.Široká nabídka vín ze slunné Moravy doplňuje sortiment vybraných nápojů. Ochutnejte také naše ... (více)
Vzdálenost: 87 m
Wiener Kaffeehaus

Wiener Kaffeehaus

Kavárenský restaurant s front cooking fungující jako středisko praktického vyučování pro žáky oborů Gastronomie, Kuchař - číšník, Cukrář a Pekař.Wiener Kaffeehaus restaurant nese jméno dle původního názvu vily, ve které se ny ... (více)
Vzdálenost: 203 m
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Rodinný minipivovar vyrábí klasicky vařená piva spodně kvašená (=českého typu), která jsou nefiltrovaná (=kvasnicová) a nepasterovaná. Rodinný minipivovar, pod vedením sládka Stanislava Orla, vyrábí klasicky vařená piva spodn ... (více)
Vzdálenost: 1.31 km
Zdravá kavárna a vinotéka

Zdravá kavárna a vinotéka

„Zdravá Kavárna“ v Jeseníku nabízí komfort, stylovou atmosféru a pohostinnost jen pár minut cesty od Masarykova náměstí. Naleznete zde nekuřácké prostředí a Wi-Fi připojení.
Vzdálenost: 1.42 km
Počasí
14.4 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS