Stezka Vincenze Priessnitze
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 1 hodin 51 minut
Délka: 5.54 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 237 metrů
Klesání: 237 metrů
Nejnižší bod: 590 m.n.m.
Nejvyšší bod: 807 m.n.m.

Stezka Vincenze Priessnitze

Stezka Vincenze Priessnitze Vás provede po 14 pramenech s odkazem na slavného léčitele.
Stezku Vincenze Priessnitze tvoří sedmikilometrový okruh, který začíná a končí u lázeňského informačního centra. Na trase leží 14 pramenů, kromě pramenů se můžete osvěžit na Zážitkovém chodníku, navštívit areál Víly Ozdravy, vyšplhat na Hydropatické skály či zastavit v jedinečném Balneoparku.
 Parametry
Start výletu
Uzdrowiskowe centrum informacji turystycznej (Lázeňské Informační Centrum)
Parkování
Płatny parking na terenie Priessnitzovy léčebné lázně.
Trasa
Trasa wiedzie po edukacyjnej ścieżce od Uzdrowiskowego centrum informacji turystycznej przez 14 źródeł zataczając spowrotem do centrum informacji turystycznej (Fioletowa trasa Gräfenberg Walking).
Související místa
0%
Háj víly Ozdravy

Háj víly Ozdravy

Originální přírodní hřiště, které citlivě využívá a rozvíjí přirozené lesní prostředí lázeňského vrchu. Děti čekají interaktivní herní a vzdělávací prvky, průvodcem je víla Ozdrava
Slovanský pramen

Slovanský pramen

Jeden z nejstarších a nejnavštěvovanější lázeňský pramen, voda vytéká ze sevřených dlaní, které se aspoň symbolicky snaží toto přírodní bohatství darovat všem kolemjdoucím.
Žofiin pramen

Žofiin pramen

Skvostný mramorový pramen věnovaný dceři Vincenze Priessnitze Sofii při příležitosti jejího zasnoubení s baronem Josefem Ujházym.
Lavice Návrat Germánů z lovu

Lavice Návrat Germánů z lovu

Skvostná lavice umístěná na vyhlídkovém místě v parku Vincenze Priessnitze.Lze předpokládat, že symbolika Germánů měla reprezentovat sílu a odkaz kořenů velkého národa a částečně reflektuje i většinové zastoupení v okolníc ... (více)
Pražský pramen

Pražský pramen

Pramen pochází z poloviny 19. Století, tvoří jej na sucho skládaná mohyla, která vévodí vývěru výborné vody nedaleko lázní.
Hydropatické skály

Hydropatické skály

Malé skalky, na kterých byl vytesán první děkovný nápis Vincenzi Priessnitzovi: Géniu hydroterapie věnuje v roce 1836 baron von Chabot.
Enhuberův pomník

Enhuberův pomník

Na místě hrobu majora rakouské armády Friedricha E. von Enhubera byl roku 1848 postaven pomník. Enhuber pravděpodobně nevydržel tvrdé priessnitzovské kúry a ukončil svůj život.
Bezručův pramen

Bezručův pramen

Pramen věnovaný Prusy Priessnitzovi k ocenění nejvyšším civilním vyznamenáním v monarchii. V roce 1961 byl pramen přejmenován po básníku Petru Bezručovi.
Pramen Anna

Pramen Anna

Obnovený pramen v blízkosti kdysi oblíbeného mléčného baru, poskládaný v roce 1874 z lomového kamene a zpevněn maltou.
Sprcha Svornost

Sprcha Svornost

Kromě přírodní sprchy v unikátním lázeňském Balneoparku můžete toto osvěžení okusit i při cyklistických toulkách Sokolským hřbetem. Už Vincenz Priessnitz ve zdejších lesích zřizoval sprchy, tehdy ještě oddělené na dámsk ... (více)
0%
Kavárna Sofie

Kavárna Sofie

Kavárna spojená s cukrárnou nacházející se v malebných Priessnitzových lázních Jesenicka. Můžete si zde dát kávu a zákusky a přitom si užívat nádherný výhled na Jeseníky.Součástí kavárny je i dětská herna s mnoha herními ... (více)
Vzdálenost: 40 m
Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Lázeňská restaurace s dlouholetou tradicí Nejen ubytovaným hostů nabízí naše lázeňská restaurace čerstvě připravené denní menu.Široká nabídka vín ze slunné Moravy doplňuje sortiment vybraných nápojů. Ochutnejte také naše ... (více)
Vzdálenost: 105 m
Vinckovo kafe

Vinckovo kafe

Vinckovo kafe vyrábí vše s láskou a z pečlivě vybraných surovin. Sídlí v unikátním prostředí rodného domu Vincenze Priessnitze. 
Vzdálenost: 145 m
Wiener Kaffeehaus

Wiener Kaffeehaus

Kavárenský restaurant s front cooking fungující jako středisko praktického vyučování pro žáky oborů Gastronomie, Kuchař - číšník, Cukrář a Pekař.Wiener Kaffeehaus restaurant nese jméno dle původního názvu vily, ve které se ny ... (více)
Vzdálenost: 257 m
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Rodinný minipivovar vyrábí klasicky vařená piva spodně kvašená (=českého typu), která jsou nefiltrovaná (=kvasnicová) a nepasterovaná. Rodinný minipivovar, pod vedením sládka Stanislava Orla, vyrábí klasicky vařená piva spodn ... (více)
Vzdálenost: 1.38 km
Zdravá kavárna a vinotéka

Zdravá kavárna a vinotéka

„Zdravá Kavárna“ v Jeseníku nabízí komfort, stylovou atmosféru a pohostinnost jen pár minut cesty od Masarykova náměstí. Naleznete zde nekuřácké prostředí a Wi-Fi připojení.
Vzdálenost: 1.49 km
Počasí
-0.9 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS