Stezka Vincenze Priessnitze
Pramen Anna
Pražský pramen
Sprcha Svornost
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 111 minut
Délka: 5.54 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 237 metrů
Klesání: 237 metrů
Nejnižší bod: 590 m.n.m.
Nejvyšší bod: 807 m.n.m.

Stezka Vincenze Priessnitze

Stezka Vincenze Priessnitze Vás provede po 14 pramenech s odkazem na slavného léčitele.

Stezku Vincenze Priessnitze tvoří sedmikilometrový okruh, který začíná a končí u lázeňského informačního centra. Na trase leží 14 pramenů, kromě pramenů se můžete osvěžit na Zážitkovém chodníku, navštívit areál Víly Ozdravy, vyšplhat na Hydropatické skály či zastavit v jedinečném Balneoparku.

 Parametry
Start výletu
Lázeňské informační centrum
Parkování

Placené parkování v areálu Priessnitzových léčebných lázní.

Trasa

Trasa vede po naučné stezce od lázeňského informačního centra přes 14 pramenů a poté se vrací zpět k informačnímu centru (fialová trasa Gräfenberg Walking).

 

Související místa
0%
Lázeňské informační centrum

Lázeňské informační centrum

Lázeňské informační centrum v blízkosti sanatoria Priessnitz nabízí kompletní informace o Priessnitzových léčebných lázních.
Háj víly Ozdravy

Háj víly Ozdravy

Originální přírodní hřiště, které citlivě využívá a rozvíjí přirozené lesní prostředí lázeňského vrchu. Děti čekají interaktivní herní a vzdělávací prvky, průvodcem je víla Ozdrava
Slovanský pramen

Slovanský pramen

Jeden z nejstarších a nejnavštěvovanější lázeňský pramen, voda vytéká ze sevřených dlaní, které se aspoň symbolicky snaží toto přírodní bohatství darovat všem kolemjdoucím.
Žofiin pramen

Žofiin pramen

Skvostný mramorový pramen věnovaný dceři Vincenze Priessnitze Sofii při příležitosti jejího zasnoubení s baronem Josefem Ujházym.
Lavice Návrat Germánů z lovu

Lavice Návrat Germánů z lovu

Skvostná lavice umístěná na vyhlídkovém místě v parku Vincenze Priessnitze.Lze předpokládat, že symbolika Germánů měla reprezentovat sílu a odkaz kořenů velkého národa a částečně reflektuje i většinové zastoupení v okolníc ... (více)
Pražský pramen

Pražský pramen

Pramen pochází z poloviny 19. Století, tvoří jej na sucho skládaná mohyla, která vévodí vývěru výborné vody nedaleko lázní.
Hydropatické skály

Hydropatické skály

Malé skalky, na kterých byl vytesán první děkovný nápis Vincenzi Priessnitzovi: Géniu hydroterapie věnuje v roce 1836 baron von Chabot.
Enhuberův pomník

Enhuberův pomník

Na místě hrobu majora rakouské armády Friedricha E. von Enhubera byl roku 1848 postaven pomník. Enhuber pravděpodobně nevydržel tvrdé priessnitzovské kúry a ukončil svůj život.
Bezručův pramen

Bezručův pramen

Pramen věnovaný Prusy Priessnitzovi k ocenění nejvyšším civilním vyznamenáním v monarchii. V roce 1961 byl pramen přejmenován po básníku Petru Bezručovi.
Pramen Anna

Pramen Anna

Obnovený pramen v blízkosti kdysi oblíbeného mléčného baru, poskládaný v roce 1874 z lomového kamene a zpevněn maltou.
0%
Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Restaurace 1837 v sanatoriu Priessnitz

Lázeňská restaurace s dlouholetou tradicí Nejen ubytovaným hostů nabízí naše lázeňská restaurace čerstvě připravené denní menu.Široká nabídka vín ze slunné Moravy doplňuje sortiment vybraných nápojů. Ochutnejte také naše ... (více)
Vzdálenost: 105 m
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Rodinný minipivovar vyrábí klasicky vařená piva spodně kvašená (=českého typu), která jsou nefiltrovaná (=kvasnicová) a nepasterovaná. Rodinný minipivovar, pod vedením sládka Stanislava Orla, vyrábí klasicky vařená piva spodn ... (více)
Vzdálenost: 1.38 km
U Petra

U Petra

Stylově zařízená restaurace v Jeseníku disponuje 70 místy včetně mysliveckého salónku a dalšími 30 místy venkovního posezení.Jistě vás nezklame ani kuchyně, která nabízí široký sortiment nejrůznějších specialit ze zvěřiny ... (více)
Vzdálenost: 1.66 km
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 1.73 km
Legend Bar

Legend Bar

Navštivte stylový bar uprostřed města Jeseník, nabízející pohodové a příjemné posezení v přítomnosti legend jak stříbrného plátna tak hudebních hvězd.Přes léto je k dispozici velká terasa s výhledem do města. Z našeho sorti ... (více)
Vzdálenost: 1.79 km
Počasí
22.7 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS