Za krásami Rejvízu na cestě z Jeseníku
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 244 minut
Délka: 13.41 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 528 metrů
Klesání: 200 metrů
Nejnižší bod: 433 m.n.m.
Nejvyšší bod: 916 m.n.m.

Za krásami Rejvízu na cestě z Jeseníku

Rejvíz je osadou nedaleko města Jeseníku nabízí mnoho krás, mezi nimi vyniká Velké mechové jezírko či typická rejvízská zástavba. 
 Parametry
Start výletu
Centrum informacji Turystycznej Jeseník
Parkování
Bezpłatny parking przy Centrum informacji Turystycznej Jesenik.
Trasa
Z centrum informacyjnego kierujemy się niebieskim szlakiem turystycznym przez most  ulicą Husova, a dalej żółtym szlakiem turystycznym na Čertovy kameny. Następnie niebieskim szlakiem w kierunku wieży widokowej Zlatý chlum i czerwonym do miejscowości Rejvíz. Następnie idąc po niebiesko znaczonej trasie dojdziesz do Wielkiego Mechowego Jeziorka  - Velké mechové jezírko, a następnie idziesz ścieżką dydaktyczną Rejvíz wracając do głównej drogi.
Související místa
Katovna - Informační centrum Jeseník

Katovna - Informační centrum Jeseník

Jesenické informační centrum v historické budově Katovny, které nabízí také výstavní prostory.Katovna je kulturní památkou - měšťanským domem vystavěným v barokně-rokokovém stylu opředeným legendou o tom, že zde žil jesenick ... (více)
Most přes řeku Bělou

Most přes řeku Bělou

Technická památka z ocelové příhradové mostní konstrukce, která je charakteristická nýtovanými spoji, původně sloužila jako spojnice města s Českou Vsí a byla nazývána Ovčí most.
Pomník Josefa Raymanna

Pomník Josefa Raymanna

Pomník se nachází v Raymannově parku u domu tohoto místního velikána, který byl spjat s počátky rozmachu textilnictví na Jesenicku. 
Rozhledna Zlatý chlum

Rozhledna Zlatý chlum

Zlatý chlum s kamennou, 26 m vysokou rozhlednou z roku 1899 nabízí úchvatný výhled na jezera v polském Slezsku, Rychlebské hory a Hrubý Jeseník od Pradědu až k Šeráku.Rozhledna stojí na vrchu Zlatý chlum již od 19. století. O st ... (více)
Karlův pramen

Karlův pramen

Nedávno vystavěný pramen na počet místního revírníka Karla Ščudly u cesty na Čertovy kameny.
Čertovy kameny

Čertovy kameny

Skalní útvar, který dle pověsti získal svůj název po čertech valících balvany do jesenických kopců. Nabízí pohled do údolí řeky Bělé s výhledem až k Otmuchovskému jezeru..Čertovy kameny jsou skalní útvar tvořený pegmatite ... (více)
Pramen Lórien

Pramen Lórien

Menší pramen při cestě z Čertových kamenů na Zlatý Chlum.Pramen je vyhotoven z nasucho uložených kamenů a má půlkruhový tvar. V roce 2002 byla na blízký strom připevněna dřevěná deska s nápisem Pramen Lórien. Tento vodní zd ... (více)
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
Tkalcovská expozice na Rejvízu

Tkalcovská expozice na Rejvízu

Atmosféra staré chalupy napovídá hodně o historii místních samot a zde, na Rejvízu, je navíc umocněna starými bájemi o mechových jezírkách a skřítcích, o pyšném městě Hunohradu. Muzeum láká. Kdo by bez povšimnutí prošel ko ... (více)
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
0%
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 166 m
Kavárnička

Kavárnička

Milá, útulná kavárna na Masarykově náměstí v Jeseníku. Nabízí dobrou kávu, příjemnou obsluhu a pěkné prostředí.
Vzdálenost: 215 m
Zdravá kavárna a vinotéka

Zdravá kavárna a vinotéka

„Zdravá Kavárna“ v Jeseníku nabízí komfort, stylovou atmosféru a pohostinnost jen pár minut cesty od Masarykova náměstí. Naleznete zde nekuřácké prostředí a Wi-Fi připojení.
Vzdálenost: 235 m
Káva Oro bar

Káva Oro bar

Malá otevřená kavárna nacházející se u prodejny HAKO v Jeseníku.
Vzdálenost: 244 m
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 300 m
Počasí
-3.8 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS