Stezkou Víly pramene
Anglický pramen
Pramen Skalka
Tindalův pramen
Pomník V. Priessnitze
Mapa stezky
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 46 minut
Délka: 2.41 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 87 metrů
Klesání: 87 metrů
Nejnižší bod: 433 m.n.m.
Nejvyšší bod: 520 m.n.m.

Stezkou Víly pramene

Ve Smetanových sadech naleznete naučnou stezku po pramenech, která vás na sedmi zastaveních provede vás historií lázeňství na Jesenicku.

 Parametry
Start výletu
Informační centrum Jeseník
Parkování

Bezplatné parkování u informačního centra, příp. na parkovišti na ul. Karla Čapka.

Trasa

Vyražte od informačního centra po mudré turistické značce k Tindalovu prameni. Zde stezka, která pokračuje přes Neuburský, Anglický pramen, pramen Skalka až k pomníku V. Priessnitze. Odtud se můžete znovu vrátit k informačnímu centru.

0%
Hotel Slovan

Hotel Slovan

Restaurace Hotelu Slovan má za cíl naplnit očekávání i těch největších znalců dobrého jídla. Restaurace je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu a staví na kvalitních surovinách z místních zdrojů.Vybír ... (více)
Vzdálenost: 167 m
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 299 m
Minipivovar Jeseník

Minipivovar Jeseník

Rodinný minipivovar vyrábí klasicky vařená piva spodně kvašená (=českého typu), která jsou nefiltrovaná (=kvasnicová) a nepasterovaná. Rodinný minipivovar, pod vedením sládka Stanislava Orla, vyrábí klasicky vařená piva spodn ... (více)
Vzdálenost: 364 m
Legend Bar

Legend Bar

Navštivte stylový bar uprostřed města Jeseník, nabízející pohodové a příjemné posezení v přítomnosti legend jak stříbrného plátna tak hudebních hvězd.Přes léto je k dispozici velká terasa s výhledem do města. Z našeho sorti ... (více)
Vzdálenost: 377 m
Restaurace Praděd

Restaurace Praděd

Máte rádi tradiční česku kuchyni? Přijďte se k nám najíst. Můžete si vybrat minutky ze stálého jídelního lístku nebo z deseti hotových jídel, které které denně nabízíme. Restaurace je zapojena do projektu "Chutě Jeseníků".
Vzdálenost: 392 m
Počasí
19.9 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS