Skřítek - okolo Černých kamenů
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 110 minut
Délka: 11.10 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 210 metrů
Klesání: 222 metrů
Nejnižší bod: 793 m.n.m.
Nejvyšší bod: 907 m.n.m.

Skřítek - okolo Černých kamenů

Okruh s kombinací asvaltu, lesních cest a pěšin v okolí Sedla Skřítek je ideální pro středně zdatné běžce, kteří si chtějí užít běh uprostřed tamních lesů.
Během cesty si můžete vychutnat výhled ze skalního útvaru Krtinec či se osvěžit ve zdejších potůčcích nebo ochutnat čerstvé borůvky. 
 Parametry
Start výletu
Chata Skřítek
Parkování
Parkovat lze na parkovišti u chaty Skřítek.
Trasa
Chata Skřítek (po zelené turistické značce) - Pod Bílým kamenem (po zelené turistické značce) - Krtinec (po zelené turistické značce) - Hvězda (po červené turistické značce) - Pod Vinnou horou (po zelené turistické značce) - Vinná hora sedlo (po neznačené lesní cestě) - Rozcestí u křížku (po modré turistické značce) - U pramene Oskavy (po modré turistické značce) - Sedlo Skřítek (po modré turistické značce) - Pod Bílým kamenem (po modré turistické značce) - Chata Skřítek
0%
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 5.59 km
Pizzeria Istria

Pizzeria Istria

Naši pizzerii najdete v samotném centru Velkých Losin přímo v Hotelu Istria.Těšit se u nás můžete na speciality italské kuchyně vyrobené z pečlivě vybíraných a nejkvalitnějších surovin. Pokrmy připravují naši kuchaři, kteří ... (více)
Vzdálenost: 8.94 km
Wellness hotel Diana Velké Losiny

Wellness hotel Diana Velké Losiny

Pečlivě připravené menu složené z pokrmů domácí i zahraniční kuchyně a doplněné o krajové speciality Jeseníků uspokojí chuťové buňky i toho nejnáročnějšího hosta.Menu restaurace je pečlivě poskládáno z domácí i zahra ... (více)
Vzdálenost: 10.73 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 10.79 km
Kavárna - Občerstvení

Kavárna - Občerstvení "Buřinka"

Cílem provozu Kavárny - občerstvení Buřinka je začlenění uživatelů s mentálním či kombinovaným postižením na trh práce. Nabízí velký výběr jídel a spousty druhů nápojů.
Vzdálenost: 10.91 km
Počasí
10.0 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS