Okruh přes Boží horu a Rychlebské lomy
Boží hora
Boží hora
Boží hora
Boží hora
Černá Voda
Černá Voda
Černá Voda
Žulová
Lon Transgranit - Žulová
 Doporučené období
leden
únor
březen
duben
květen
červen
červenec
srpen
září
říjen
listopad
prosinec
Start výletu

Informace o trase:

Čas: 88 minut
Délka: 8.14 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 219 metrů
Klesání: 219 metrů
Nejnižší bod: 349 m.n.m.
Nejvyšší bod: 521 m.n.m.

Okruh přes Boží horu a Rychlebské lomy

Nedaleko obce Žulová se nachází Boží hora, poutní místo s krásným rozhledem na Rychlebské hory. Běžecký okruh vedoucí přes toto místo tedy dá v prvním úseku zabrat.

Pokud ale zvládnete tuto první část, zbytek cesty už si budete užívat jen mírná stoupaní a seběhy. 

 Parametry
Start výletu
Parkoviště u zatopeného lomu Transgranit
Parkování

Parkovat lze u zatopeného lumu Transgranit. V letních měsících zde bývá hodně aut.

Trasa

Parkoviště u zatopeného lomu Transgranit - po červené značce směr Žulová - přeběhnout přes hlavní cestu a po Nádražní ulici až na modrou značku - po modré značce na Boží horu a dále k místu označovaném jako Dolní dvůr (pozor, značka zde uhýbá vlevo mimo obydlí - soukromí pozemek) - odtud po asvaltové cestě až na silnici č. 456 - přes cestu směr kamenolom - před kamenolomem odbočit doprava a po lesní cestě k rybníku - u rybníka přes hráz na červenou značku - po červené značce až na asvaltovou cestu - zkratkou kolem lomu Transgranit zpět k parkovišti.

0%
Restaurace Hotelu Černá Voda

Restaurace Hotelu Černá Voda

Restaurant Černá Voda se zaměřuje na českou a mezinárodní kuchyni. Vaří se zde výhradně z čerstvých a prvotřídních produktů, aby bylo dosaženo nejvyšší kvality a chutného menu od předkrmů, přes hlavní jídla až po dezerty. ... (více)
Vzdálenost: 2.93 km
Hotýlek u Kance

Hotýlek u Kance

Rodinná atmosféra společně s profesionálním přístupem dělá z Hotýlku U Kance ideální místo pro zastávku na výletě v Jeseníkách i delší dovolenou v horách.Hotýlek se nachází v Horní Lipové, nedaleko hlavní silnice směrem d ... (více)
Vzdálenost: 8.54 km
Hotel Helios

Hotel Helios

V restauraci Helios nabízíme speciality jak české tak i zahraniční kuchyně formou á la card menu nebo formou polopenzí.Při tvorbě menu klademe hlavní důraz na čerstvost, kvalitu a v neposlední řadě sezónost surovin. Důsledným dod ... (více)
Vzdálenost: 8.67 km
Café bar Mio

Café bar Mio

V kavárně naleznete příjemné posezení v nekuřáckém prostředí, kde Vás obslouží pohodový personál. Můžete si zde vybrat ze široké nabídky kávy, nápojů a čerstvých zákusků. 
Vzdálenost: 8.74 km
Penzion Kovárna

Penzion Kovárna

Důraz na kvalitu a příjemné prostředí kladou v penzionu Kovárna v Horní Lipové. Pod Slezským Semmeringem se mohou návštěvníci dobře najíst a navíc si užít výjimečného ducha místa.  Kdo chce ochutnat něco typického, zdravého ... (více)
Vzdálenost: 8.79 km
Kavárna Sofie

Kavárna Sofie

Kavárna spojená s cukrárnou nacházející se v malebných Priessnitzových lázních Jesenicka. Můžete si zde dát kávu a zákusky a přitom si užívat nádherný výhled na Jeseníky.Součástí kavárny je i dětská herna s mnoha herními ... (více)
Vzdálenost: 9.13 km
Počasí
14.2 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS