Stamichmanova naučná stezka
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 22 minut
Délka: 1.31 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 14 metrů
Klesání: 101 metrů
Nejnižší bod: 664 m.n.m.
Nejvyšší bod: 765 m.n.m.

Stamichmanova naučná stezka

Čeká vás naučná stezka s 10 zastaveními, kde se dozvíte spoustu informací o lese a jeho obyvatelích a seznámíte se se Stamichmanovým příběhem.
Stezka vede lesem v délce přibližně 800 metrů a je spojnicí mezi Wellness hotelem Vista a chatou U Slona, kde se můžete na chvíli zastavit a užít si jízdu na bobové dráze.  Potkáte na ní vyřezávané sochy, dřevěný posed s výhledem do údolí i jeskyni z kamenů. Zpět se vydejte stejnou cestou.
 Parametry
Související místa
Šlapací káry Berg

Šlapací káry Berg

Při jízdě na karách se zabaví celá rodina. Vyberte si ze 3 druhů šlapacích kár pro děti i dospělé v Dolní Moravě.V půjčovně Marcelka si můžete vybrat ze tři druhů kár: pro děti Buddy Orange a Buzzy Fiat pro starší děti a d ... (více)
Mamutí horská dráha

Mamutí horská dráha

Mamutí horskou dráhu najdete v areálu Sněžník v Dolní Moravě s nástupní stanicí u čtyřsedačkové lanovky Sněžník.Čeká vás adrenalinová jízda v délce tři kilometry lesním terénem i na otevřených pláních. Při převýš ... (více)
Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Jeden z největších adrenalinových parků v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. Najdete zde lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou ... (více)
Lesní zážitkový park Dolní Morava

Lesní zážitkový park Dolní Morava

Otevřete dveře do světa pohádkových domečků, skluzavek a prolézaček. Vstupte do lesního království pro dovádění bez hranic. To vše na Dolní Moravě.V parku najdete pohádkové domečky umístěné na stromech v různých výškách ... (více)
Mamutíkův vodní park

Mamutíkův vodní park

Poznej, jak se vodá chová, jakou má sílu a kde nám může pomáhat. Jedno velké vodní hřiště s horami zábavy naleznete na Dolní Moravě.Voda v horní části parku vyvěrá v potůčcích, které se větví a vytváří ramena regulov ... (více)
Bobová dráha U Slona

Bobová dráha U Slona

Bobovou dráhu najdete v areálu U Slona s nástupním místem nad Chatou U Slona.Nasedněte do bobu, připoutejte se a vychutnávejte si cestou na start pohodovou jízdu s výhledy na okolní krajinu. Pak už se jen připravte na parádní jí ... (více)
0%
Chata U Slona

Chata U Slona

Bramboračka se špekem, králičí stehýnko na černo se šťouchanými brambory provoněné jarní cibulkou - to jsou speciality, které nabízí restaurace U Slona v Dolní Moravě.Nachází se přímo u bobové dráhy, hřiště na Disc Golf, ... (více)
Vzdálenost: 1.11 km
Horský & Wellness hotel Sněženka

Horský & Wellness hotel Sněženka

Naše restaurace je díky používání lokálních a tradičních surovin, spolupráci s regionálními dodavateli a používání tradičních receptů součástí programu Ochutnejte Jeseníky. Přijďte ochutnat třeba naše houbové špaldoto ... (více)
Vzdálenost: 6.33 km
Severomoravská chata

Severomoravská chata

Kuchyně této horské chaty připravuje jídla převážně z místních surovin a produktů.Hledali jsme do našeho jídelníčku něco specifického pro zdejší region a rozhodli se našim hostů nabídnout pravé šufánky se zelím a uzeným ma ... (více)
Vzdálenost: 10.04 km
Kavárna Andělka

Kavárna Andělka

Kavárna v městečku Hanušovece se skvělou kávou a zákusky či s příjemnou společností u večerního drinku.
Vzdálenost: 11.96 km
Pivovar Holba

Pivovar Holba

Chcete se dozvědět, jak se vaří pivo? U jednoho z předních výrobců piva v České republice je možno si objednat prohlídku pivovaru. Jedná se o zhruba hodinovou exkurzi, která vám ukáže varnu, ležácké sklepy, stáčírnu sudů a ... (více)
Vzdálenost: 12.15 km
Restaurace a minipivovar Kolštejn

Restaurace a minipivovar Kolštejn

Na Kolštejně sází na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. Každé jídlo mohou štamgasti zapít místním pivem Bran, které se vaří přímo pod restaurací.Ruku ... (více)
Vzdálenost: 13.93 km
Počasí
5.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS