YEScyklo - Šindelný okruh
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 2 hodin 27 minut
Délka: 26.05 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 912 metrů
Klesání: 912 metrů
Nejnižší bod: 558 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1031 m.n.m.

YEScyklo - Šindelný okruh

Stoupáním pod Šindelnou horou se dostanete na místo, kde se můžete zastavit a užít si výhledy na přírodu údolí Hučivé Desné či můžete pokračovat dále a rozhlédnout se do krajiny z Přemyslovského sedla, odkud dohlédnete třaba až na Králický Sněžník.

Tato relativně náročná trasa vede divokou jesenickou přírodou po lesních cestách, které se používali už v 19. století. 

Start výletu

Areál Kouty

Parkování

Parkovat lze na placeném parkovišti u Areálu Kouty.

Trasa

Areál Kouty - Pod Suchou horou - Suchostránská cesta - Údolí Hučivé Desné - Poniklý potok - Pod Přemyslovským sedlem - Přemyslov - Knížecí cesta - Kouty nad Desnou (centrum) - Areál Kouty

Tip

Zastavte se a odpočiňte si v Areálu Kareš, kde se můžete svézt na horských minikárách.

0%
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 1.99 km
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 2.86 km
Penzion Trojkámen - restaurace

Penzion Trojkámen - restaurace

Nově zrekonstruovaný penzion Trojkámen s restaurací se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku v obci Nové Losiny. V přízemí penzionu se nachází restaurace, která je připravena dle potřeby ubytovaných poskytovat od snídaní, p ... (více)
Vzdálenost: 5.18 km
Cukrárna U zámku

Cukrárna U zámku

V létě či v zimě můžete navštívit naši útulnou cukrárnu na náměstí v malebné vesničce Branná. Samozřejmostí je prodej našich Staroměstských máslových trubiček, ale i jiných zákusků od námi osvědčeného výrobce. Veške ... (více)
Vzdálenost: 7.40 km
Kavárna/Cukrárna U Zámku

Kavárna/Cukrárna U Zámku

V létě či v zimě můžete navštívit útulnou cukrárnu na náměstí v malebné vesničce Branná. Samozřejmostí je prodej Staroměstských máslových trubiček, ale i jiných zákusků od osvědčeného výrobce. 
Vzdálenost: 7.41 km
Restaurace a minipivovar Kolštejn

Restaurace a minipivovar Kolštejn

Na Kolštejně sází na takzvanou glokální kuchyni. Ta zahrnuje domácí výrobky, originální regionální kuchyni s kvalitními produkty. Každé jídlo mohou štamgasti zapít místním pivem Bran, které se vaří přímo pod restaurací.Ruku ... (více)
Vzdálenost: 7.46 km
Počasí
6.3 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS