YEScyklo - Mineralogický okruh
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 29.81 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:

YEScyklo - Mineralogický okruh

Okruh dostal svůj název podle několika mineralogických nalezišť, které v průběhu svého výletu pod vrcholem Mravenečníku budete míjet.

Tato náročná trasa zahrnuje několik stoupání a sjezdů, které prověří vaši fyzickou kondici. Cestou  kromě minerálů můžete nalézt také oboru Loučná, Lesní ekostezku Švagrov nebo vernířovický biotop.

Start výletu

Vernířovice - kostel

Parkování

Parkovat lze u kostela ve Vernířovicích, kde najdete také mapu ze všemi okruhy YEScyklo na Šumpersku.

Trasa

Vernířovice (kostel) - Vernířovice (U lípy) - Pod Prádlem - Prádlo - Svobodínské paseky - Klepáčov (silnice) - U Bochnerovy boudy - Pod Zadním Hutiskem - Branka - Vyhlídka - Margareta (lovecká chata) - Uhlířská cesta - Pod Čepelí (potok) - Vlčí sedlo - Ski Areál Brněnka - Vernířovice (kostel)

0%
Motorest Permoník

Motorest Permoník

Už nemusíte hledat to správné místo pro veselé posezení s přáteli, romantickou večeři, důležité obchodní jednání, rodinnou oslavu, či firemní party.Našich 80 míst u stolu ve vnitřních prostorách a 90 míst na předzahrádkách ... (více)
Vzdálenost: 3.89 km
Pizzeria Istria

Pizzeria Istria

Naši pizzerii najdete v samotném centru Velkých Losin přímo v Hotelu Istria.Těšit se u nás můžete na speciality italské kuchyně vyrobené z pečlivě vybíraných a nejkvalitnějších surovin. Pokrmy připravují naši kuchaři, kteří ... (více)
Vzdálenost: 6.41 km
Restaurace Lyžárna

Restaurace Lyžárna

Lyžárna je název restaurace v jednom z největších a nejmodernějších lyžařských center Jeseníků - areálu Kouty. V zimě především milovníci lyžování a v létě sportovci a turisté mohou denně vybírat z osmi druhů čerstvých ... (více)
Vzdálenost: 7.75 km
Hotel Dlouhé Stráně

Hotel Dlouhé Stráně

Moderní trendy, krajové speciality v podobě slezské kuchyně a místní suroviny pro jejich přípravu nabízí restaurace Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.Slezské speciality se ve zdejším jídelníčku objevují nově od jara roku ... (více)
Vzdálenost: 7.87 km
Wellness hotel Diana Velké Losiny

Wellness hotel Diana Velké Losiny

Pečlivě připravené menu složené z pokrmů domácí i zahraniční kuchyně a doplněné o krajové speciality Jeseníků uspokojí chuťové buňky i toho nejnáročnějšího hosta.Menu restaurace je pečlivě poskládáno z domácí i zahra ... (více)
Vzdálenost: 8.15 km
Počasí
-3.7 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS