Šumný okruh
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 35.34 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 664 metrů
Klesání: 664 metrů
Nejnižší bod: 1054 m.n.m.
Nejvyšší bod: 444 m.n.m.

Šumný okruh

Přes 30 km dlouhá trasa vás zavede do krásných míst s hlubokými stržemi a neuvěřitelnými výhledy do krajiny.

Potom co vyrazíte z Rejvízu směrem dolů údolím Vrchovištního potoka dorazíte do Jeseníku, kde si můžete užít mnoho zajímavých atrakcí od návštěvy zdejšího muzea až po koupání. Pokračovat budete směrem k Bělé pod Pradědem a dále do údolí Šumného potoka, kde musíte vystoupat 11 kilometrů dlouhým kopcem ke Kristovu loučení. Odměnou za tuto dřinu vám ovšem budou výhledy na celé Jeseníky. Odtud už jen sjedete na Rejvíz, kde si můžete vychutnat výlet na Mechové jezírko.

 Parametry
Start výletu

Rejvíz (Penzion Rejvíz - parkoviště)

Parkování

Parkovat můžete u Penzionu Rejvíz na placeném parkovišti.

Trasa

Rejvíz (Penzion Rejvíz - parkoviště) - Revíz (rozcestí) - Nad Vrchovištním potokem - Stará cesta - Dětřichov (točna bus) - Dětřichov (bus) - Parkoviště u kostela sv. Jiří - Čerpací stanice MOL - Pod Vavřincem - U vodárny - Cesta svobody - Pod Velkým Bradlem - Pod Orlíkem (potok) - Kristovo loučení - Stráně - Opavská lovecká chata - Černá Opava (most) - Jestřábská silnice - Rejvíz (Hotel Franz) - Rejvíz (Penzion Rejvíz - parkoviště)

0%
Hotel Křížový Vrch

Hotel Křížový Vrch

Chloubou našeho hotelu je vyhlášená stylová restaurace, ve které pro vás denně připravujeme čerstvé delikatesy z lokálních surovin a produktů té nejvyšší kvality. Snažíme se spolupracovat s regionálními farmami a výrobci, abych ... (více)
Vzdálenost: 5.21 km
Hotel Zlatý Chlum

Hotel Zlatý Chlum

V příjemně zařízené hotelové restauraci se 65 místy u restauračních  stolů k sezení a 22 místy  k  sezení v boxech,  si můžete ochutnat zejména tradiční české pokrmy i lahůdky zahraničních kuchyní, včetně rybích s ... (více)
Vzdálenost: 5.94 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 6.27 km
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 6.38 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 6.56 km
Počasí
-2.5 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS