Bublavý okruh
 Doporučené období

Informace o trase:

Čas: 1 hodin 35 minut
Délka: 6.16 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 122 metrů
Klesání: 122 metrů
Nejnižší bod: 735 m.n.m.
Nejvyšší bod: 845 m.n.m.

Bublavý okruh

Okruh vedoucí v těsné blízkosti přírodní rezervace Rejvíz. Raritou na trase je Bublavý pramen, po kterém je okruh pojmenován.

Stav tratě
skvělý
dobrý
nic moc
velmi špatný (nejezdit)
 Parametry
Start výletu

Starý Rejvíz

Konec výletu

Starý Rejvíz

Parkování

Parkovat lze u Chaty Férovka nebo u Penzionu Rejvíz a odtud po části okruhu Louky a Bublavý k trase.

Trasa

Starý Rejvíz - Jestřábská silnice - Černá Opava most - Bublavý pramen - Jestřábská silnice - Starý Rejvíz

Související místa
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
Tkalcovská expozice na Rejvízu

Tkalcovská expozice na Rejvízu

Atmosféra staré chalupy napovídá hodně o historii místních samot a zde, na Rejvízu, je navíc umocněna starými bájemi o mechových jezírkách a skřítcích, o pyšném městě Hunohradu. Muzeum láká. Kdo by bez povšimnutí prošel ko ... (více)
0%
Hotel Křížový Vrch

Hotel Křížový Vrch

Chloubou našeho hotelu je vyhlášená stylová restaurace, ve které pro vás denně připravujeme čerstvé delikatesy z lokálních surovin a produktů té nejvyšší kvality. Snažíme se spolupracovat s regionálními farmami a výrobci, abych ... (více)
Vzdálenost: 5.82 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Restaurace ve Ville Regenhart nabízí prostory hlavní jídelní části, stylového lobby baru s krbem a prostorné terasy s výhledem do přírody.Restaurace je pro Vás otevřena od neděle do čtvrtka od 11:00 do 21:00, v pátek a sobotu až do ... (více)
Vzdálenost: 6.97 km
Hotel Zlatý Chlum

Hotel Zlatý Chlum

V příjemně zařízené hotelové restauraci se 65 místy u restauračních  stolů k sezení a 22 místy  k  sezení v boxech,  si můžete ochutnat zejména tradiční české pokrmy i lahůdky zahraničních kuchyní, včetně rybích s ... (více)
Vzdálenost: 7.15 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 7.17 km
Caffe & shop Ennea

Caffe & shop Ennea

Zaručeně čerstvé domácí zákusky, dorty a cukrárenské pečivo dostanete v Caffe & shop Ennea na náměstí Svobody v Jeseníku. Kromě lahodné kávy zde můžete ochutnat výtečný ořechový dort z mikulovické výrobny Šťastné srdce.Na ... (více)
Vzdálenost: 7.25 km
Ennea caffé & shop

Ennea caffé & shop

Kavárna s výběrovou kávou v srdci jesenických hor. Nabízíme denně čerstvé dezerty, dorty a koláče, které si sami připravujeme.Součástí kavárny je i obchůdek s originálními jesenickými produkty od místních dodavatelů.
Vzdálenost: 7.25 km
Počasí
1.6 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS