YEScyklo - Okruh pod hřebeny hor
 Doporučené období

Informace o trase:

Délka: 36.46 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:

YEScyklo - Okruh pod hřebeny hor

Jak název napovída, jedná se o náročnou trasu pod hřebeny Hrubého Jeseníku.

Odměnou za nastoupané metry jsou ovšem výhledy, které potěší srdce každého cyklisty.

 Parametry
Start výletu

Bělá pod Pradědem - obecní úřad

Parkování

Parkování je možné před obecním úřadem u Restaurace U Cimbury.

Trasa

Bělá pod Pradědem (obecní řad) cyklotrasa červená - Kalafatičova plotna - Pod Zaječí horou - Pramen zaječího potoka - Spojná cesta cyklotrasa zelená - Lysý vrch rozcestí - Videlský kříž (sedlo, bus) cyklotrasa modrá - Nad Vysokým vodopádem - Pod skalami Jeřábu - Pod Velkým Klínem cyklotrasa bílá - Mariin pramen - Drátovna chata - Filipovice (stará pošta) - Keprnický potok - Pod Domašovským kopcem cyklotrasa červená - Bělá pod Pradědem (obecní řad)

Související místa
Bowling a restaurace U Cimbury

Bowling a restaurace U Cimbury

Pokud si chcete užít rodinou zábavu u bowlingových kuželek, máte zde dobrou příležitost, kromě toho zde můžete nalézt další společenské hry.Součástí je také restaurace.
Kalafatičova plotna a kaple

Kalafatičova plotna a kaple

V místě bývalého lomu se nachází prudce skloněná asi 15 metrů vysoká skalní plotna, která je využívána horolezci.  Pod skálou je pěkné místo na odpočinek s dřevěnými zvířátky, nedaleko se nachází replika Seifertovy kapli ... (více)
Lesní hřbitov v Rudohoří

Lesní hřbitov v Rudohoří

Během 2. světové války bylo na Jesenicku zřízeno 40 zajateckých táborů, jedním z nich byl tábor v Rudohoří, ve kterém bylo umístěno až 100 ruských zajatců. Následkem těžké práce a špatné stravy zemřelo na onemocnění tyfe ... (více)
0%
Koliba

Koliba

Restaurace Koliba na Bobrovníku nabízí bohatý výběr pokrmů a nápojů.Můžete využít příjemného posezení v restauraci s kapacitou 40 osob, popřípadě salonek pro 20 osob. V letních měsících je otevřena venkovní terasa pro 60 oso ... (více)
Vzdálenost: 4.87 km
Pension Bobrovník

Pension Bobrovník

Pension a restaurace Bobrovník se nachází u lázeňského města Jeseník, a to v klidné turisticky oblíbené osadě Bobrovník - necelé 2 km od města Jeseníku.Interiér naší restaurace je tvořen ruční prací ze dřeva, kamene a kovu. Do ... (více)
Vzdálenost: 4.95 km
Pizzerie Tosca

Pizzerie Tosca

V naší restauraci převážně zaměřené na středomořskou kuchyni objevíte krásu a chuť Řecka a Itálie.Nabízíme Vám vše, čím jsou tyto kuchyně vyjímečné a charakteristické. Z řecké kuchyně ochutnáte tradiční domácí jídl ... (více)
Vzdálenost: 5.21 km
Labyrint

Labyrint

Široká veřejnost má na výběr ze čtyř jídel. V rámci praktické výuky je jídlo strávníkům servírováno žáky pod dohledem učitelky odborné praxe.
Vzdálenost: 5.25 km
Gemer

Gemer

Najdete nás přímo v centru lázeňského města Jeseník.V objektu restaurace naleznete dětšký koutek, oddělený salonek, venkovní posezení s grilem a udírnou. Ve vrchním patře restaurace naleznete BLUES BAR.
Vzdálenost: 5.25 km
Coffee Natura Bar

Coffee Natura Bar

Netradiční prostory s dětským koutkem, dorty, čerstvě pražená káva, profesionalita baristů a Barney. Přesně tohle se postará o Vaši spokojenost a zážitek.
Vzdálenost: 5.25 km
Počasí
20.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS