Jesenické stezky, které byste si neměli nechat ujít - 2.díl

Jesenické stezky, které byste si neměli nechat ujít - 2.díl

17.07.2020 | Letní aktivity
Na stovky kilometrů rozsáhlou síť tu- ristických tras v Jeseníkách a Rychleb- ských horách navazují, nebo jsou její součástí, desítky zajímavých tematic- kých stezek. Znáte ty nejzajímavější z nich?

Za přírodními zajímavostmi 

Jistě, do Jeseníků a Rychlebských hor přijíždíte především za jejich přírodními krásami. Jaké tematické naučné stezky byste si tedy neměli nechat ujít? Rozhodně naučnou stezku Bílá Opava, která vás hlubokým údolím stejnojmenného toku přivede do nejvyšších partií Jeseníků. Po hřebeni mezi Červenohorským sedlem a Ramzovou vás zase provede medvědí kořínek Koprníček. Ku pomoci má na trase opravdu zdařile vypracované informační panely, které zaujmou nejen zvídavé děti.

Mezi nejnavštěvovanější naučné stezky v Jeseníkách patří ta k Velkému mechovému jezírku na Rejvíze. Tamní vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Dnes v podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste rašeliník a další vzácné rostliny.

Zajímá-li vás nejen příroda, ale také industriální památky a historie, měli byste absolvovat výlet po naučné stezce Pasák kolem Branné. Zjistíte, že ve zdejším drsném kraji žili houževnatí lidé, kteří museli tvrdě pracovat a byli odhodláni za svůj domov i tvrdě bojovat.

Zajímavosti z historie i přírody Rychlebských hor objevíte na naučné stezce vedoucí z Javorníku přes malebné Račí údolí na zříceninu Rychleby.

A pokud nechcete vynechat opravdu žádnou jedinečnost našich hor, rozhodně se vydejte do lesů nad Priessnitzovými léčebnými lázněmi. Věhlas lázní totiž doslova vyvěrá v podobě desítek pramenů z úpatí Studničního vrchu. Ve zdejší krajině se nachází na šedesát pramenů, pomníků, vyhlídek, památ-ných skal a křížů. Objevovat je můžete díky několika turistickým stezkám.

Počasí
20.1 °C
Webkamery
Ubytování
Slevová karta Yescard
Doprava v Jeseníkách
SOS